Poznáme Phelpsov recept na úspech: 22 zlatých medailí si doslova vyjedol

Michael Phelps
Michael Phelps

RIO DE JANEIRO - Éra Michaela Phelpsa bude celkom určite nezabudnuteľná. Tak úspešný športovec tu ešte nikdy nebol a ktohovie, či tu vôbec niekedy bude lepší. Pocit so zlatom na krku zažil už dvadsaťdvakrát. Toľko medailí nemajú ani niektoré krajiny so všetkými ich športovcami dohromady.

Bezpochyby najtalentovanejší plavec na planéte sa pochválil svojimi stravovacími návykmi. Zje toho viac ako štvorčlenná rodina. Je ťažké uveriť, že také množstvo jedla sa do jedného človeka vôbec zmestí. Jeho vytrénované telo však potrebuje obrovský prísun energie, ktorá ho ženie za novými úspechmi. 

31-ročný americký plavec cvičí šesť dní v týždni a trénuje až päť hodín denne. Niet divu, že jeho telo potrebuje obrovský prísun kalórií. Denne ich dostáva až neuveriteľných 12 000!

Jedálniček Michaela Phelpsa:

Raňajky: tri sendviče s volským okom, množstvom syru, listového šalátu, rajčín, osmahnutej cibuľky a majonézy. Všetko to zaleje dvoma šálkami kávy a pokračuje omeletou z piatich vajec, miskou ovsených vločiek, troma kúskami Francúzskych toastov s práškovým cukrom a zakončí to troma čokoládovými palacinkami.

Obed: takmer pol kila cestovín s rajčinovou omáčkou, dva veľké sendviče s majonézou, šunkou a syrom. K tomu pridá niekoľko energetických nápojov, ktoré sa rovnajú približne ďalšej tisícke kalórií.

Večera: ďalšieho pol kila cestovín s omáčkou, celá pizza a ďalšie energetické nápoje.


Tagy: Michael Phelps

Zdroj:
športky
Foto:
SITA

DISKUSIA