Phelpsa prerástli vlastné úspechy: Tomuto číslu sa dá iba ťažko uveriť

Michael Phelps
Michael Phelps

RIO DE JANEIRO - Niekto je rád za jednu, on ich má doslova kopec. Zaujímavé porovnanie vytiahol web bleacherreport.com po sobotňajšej dvadsiatej ôsmej olympijskej medaile Michaela Phelpsa, ktorá bola posledná v kariére tohto fenomenálneho amerického plavca.

Spomenutý zdroj na seba "naukladal" dvadsaťtri zlatých, tri strieborné, dva bronzové kovy najdekorovanejšieho olympionika všetkých čias a v súčte mala medailová veža výšku približne 2,34 metra. Každá "placka" má v priemere necelých 8,4 centimetra. Phelps má bez siedmich cm dva metre, takže jeho medaily ho "prerástli" o vyše 40 cm.

Tridsaťjedenročný Baltimorčan na Hrách XXXI. olympiády v Riu de Janeiro dosiahol bilanciu 5-1-0 a podľa vlastných slov je to definitívny koniec jeho aktívnej kariéry. Tú ukončil po OH v Londýne 2012, v apríli 2014 ohlásil návrat do bazénov s cieľom predstaviť sa piatykrát pod piatimi olympijskými kruhmi.

Keďže sa stal Phelps najlepším olympionikom všetkých čias, o peniaze rozhodne nemá núdzu. Okrem zárobkov z reklamných zmlúv by si v najhoršom mohol zarobiť aj predajom svojich olympijských medailí. Každá z nich má vďaka jeho menu omnoho vyššiu cenu. Nejde vôbec o materiál. Každý športovec dáva medaile svojskú cenu. Podľa odborných odhadov sú Phelpsove "placky" hodné minimálne 100 000 dolárov za kus. Ak išlo o úspech, ktorý bol niečím výnimočný, cena by mala byť ešte vyššia.


Tagy: Michael Phelps

Zdroj:
SITA, športky
Foto:
SITA/AP

DISKUSIA