VIDEO Krásne gesto futbalistov Nice: Na hrudi niesli obete teroristického útoku!

Hráči Nice si uctili obete teroristického útoku
Hráči Nice si uctili obete teroristického útoku

NICE - Francúzsky prvoligový klub OGC Nice vzdal hold obetiam teroristického útoku zo 14. júla tohto roka. Na domáci otvárací zápas novej sezóny s Rennes v nedeľu 14. augusta, teda presne mesiac po tragédii, nastúpili jeho hráči v bielych dresoch bez symbolov sponzorov. Tradičné farby klubu z francúzskej riviéry sú pritom červená a čierna.

Pred úvodným výkopom si aktéri aj diváci pripomenuli tragickú udalosť minútou ticha. Navyše Hlásateľ prečítal všetky mená obetí. Futbalisti z mládežníckych tímov následne vypustili biele balóny.


Ešte pred zápasom, klub vyzval divákov, aby na štadión prišli v bielych tričkách. Fanúšikovia nesklamali a tak aj urobili. Aj oni sa pričinili o krásny moment na štadióne.

Domáci mali na bielych dresoch vytlačené srdcia poskladané z mien obetí. Po stretnutí išlo všetko na dražbu a výťažky rozdali pozostalým. Na rovnakú vec pristúpil aj súper. Ich červené dresy zdobili taktiež srdcia so všetkými menami. 

Na štadióne Allianz Rivieri bolo aspoň veselo po úvodnom zápase. Domáci futbalisti zaknihovali proti Rennes tesné víťazstvo 1:0. 

Tridsaťjedenročný atentátnik tuniského pôvodu pri oslavách Dňa dobytia Bastily v Nice vrazil s nákladným vozidlom do davu ľudí. Zabil 85 osôb a ďalšie stovky zranil.


Tagy: OGC Nice

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Ligue 1
Zdroj:
športky, SITA
Foto:
ogcnice.com

DISKUSIA