Hingisovú svedomie netrápi, Hlaváčkovej odkázala: Mala si s tým počítať!

Hingisová spôsobila Hlaváčkovej zlomeninu podočnicovej kosti
Hingisová spôsobila Hlaváčkovej zlomeninu podočnicovej kosti

RIO DE JANEIRO - Švajčiarska tenistka Martina Hingisová priznala, že v semifinále štvorhry olympijského turnaja sa pri mečbale súperiek snažila loptičku zahrať smerom k českej súperke. Andreu Hlaváčkovú ale do oka zasiahnuť nechcela.

"Išlo to vyššie ako som zamýšľala," povedala pre švajčiarske médiá. Inkriminovaný moment rozhodol o osude bitky o finále. Češky síce vyhrávali 7:5 a 5:4, ale po zásahu do oka už viditeľne otrasená Hlaváčková spolu s Luciou Hradeckou na súperky nestačili. "Ak niekto na svete vie, kam letí úder, tak je to Hingisová. Trafilo to priamo do mňa. Jej reakcia potom bola nepríjemná. Musím povedať, že ma sklamala," posťažovala sa neskôr Hlaváčková, ktorá utrpela zlomeninu podočnicovej kosti.

Hingisová vec nevidí až tak dramaticky. "Odvracali sme mečbal. Mala som v úmysle zahrať úder jej smerom. Mala s tým počítať, niečo také sa vo štvorhre môže stať. Išlo to však vyššie ako som zamýšľala," citoval 35-ročnú tenistku slovenského pôvodu portál sport.idnes.cz.
      
Noc po prehratom semifinále strávila Hlaváčková v nemocnici a v súboji o bronz potom jej dvojica nestačila na krajanky Luciu Šafářovú a Barboru Strýcovú. Hingisová spolu s Timeou Bacsinszkou napokon vybojovali strieborné medaily. Pre Hingisovú je striebro prvým olympijským kovom, pri premiére pod piatimi kruhmi na OH 1996 v Atlante odišla ako 15-ročná tínedžerka bez medaily.


Tagy: Martina Hingisová Andrea Hlaváčková

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA, Facebook - Andrea Hlaváčková

DISKUSIA