VIDEO Rekordný Neymar prepísal olympijskú históriu: Brazília suverénne do boja o zlato!

Neymar a jeho gólové oslavyNeymar a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA

RIO DE JANEIRO - Futbalisti Brazílie sa stali prvými finalistami olympijského turnaja v Riu de Janeiro. Domáci favorit zdolal Honduras jednoznačne 6:0, keď už po polhodine hry viedol trojgólovým rozdielom.

Gólostroj odštartoval už v 16. sekunde Neymar a strelil tak najrýchlejší gól v histórii olympijských turnajov. Kanonier FC Barcelona využil nedorozumenie pri rozohrávke súpera a v súboji jeden proti jednému prekonal honduraského brankára Luisa Lopeza.

Okrem Neymara sa v prvom polčase presadil aj dvojgólový Gabriel Jesus, po zmene strán skórovali Marquinhos, Luan a skóre z pokutového kopu spečatil opäť Neymar.

V druhom semifinálovom zápase vyťažili Nemci z úvodného gólu Klostermanna v deviatej minúte. Futbalisti Nigérie mali viacero šancí na zrovnanie stavu, ale v 89. minúte spečatil finálový postup Nemcov Nils Petersen.

Brazília - Honduras 6:0 (3:0)
Góly. 1. a 90.+ Neymar (druhý z 11 m), 26. a 35. Gabriel Jesus, 51. Marquinhos, 79. Luan

Nigéria - Nemecko 0:2 (0:1)
​Góly: 9. Klostermann, 89. Petersen

Viac o téme: Brazília Neymar Honduras