Williamsovej kraľovanie sa môže skončiť: Proti sa postaví už iba Češka Plíšková

Angelique KerberováAngelique Kerberová Zdroj: SITA

CINCINNATI - Nemeckej tenistke Angelique Kerberovej chýba už len jeden triumf na tohtotýždňovom turnaji WTA Premier 5 Western & Southern Open na tvrdom povrchu v americkom Cincinnati, aby sa stala novou jednotkou svetového rebríčka vo dvojhre.

Dvadsaťosemročná ľavoruká šampiónka z januárových melbournských grandslamových Australian Open Kerberová zvíťazila v sobotňajšom semifinále singla nad Rumunkou Simonou Halepovou 6:3, 6:4. V nedeľňajšom finále si zmeria sily s Češkou Karolínou Plíškovou. Zverenkyňa Torbena Beltza musí v Cincinnati získať titul, aby k 22. augustu predstihla americkú líderku renkingu Serenu Williamsovú.

Prvý set súboja medzi Kerberovou a Halepovou museli na 33 minút prerušiť pre dážď. Vo vlhkom veternom počasí bola Nemka v zápase lepšia hráčka. Kým v minulých zápasoch na post jednotky ešte nemyslela, teraz už túto myšlienku má v hlave. "Jedno stretnutie... Stále je to ešte veľmi ďaleko. V posledných rokoch som prežila vzostupy i pády, získala množstvo skúseností, z ktorých som sa poučila. Myslím si, že som jedna z najlepších tenistiek," povedala Kerberová, ktorá môže byť po Steffi Grafovej druhou Nemkou na vrchole rebríčka. V Cincinnati si zahrá druhýkrát vo finále.

Angelique Kerberová Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA

Kerberová ukončila Halepovej víťaznú sériu ozdobenú triumfami na turnajoch v Bukurešti a Montreale. Nemka ju zdolala vo všetkých štyroch tohtosezónnych zápasoch na tvrdých povrchoch.

Viac o téme: Serena Williamsová Angelique Kerberová Karolína Plíšková