VIDEO Milánske AC s Kuckom spasila mladá hviezda, duel Hamšíka s Gyömbérom nemal víťaza

Gianluigi Donnarumma sa stal hrdinom milánskeho ACGianluigi Donnarumma sa stal hrdinom milánskeho AC Zdroj: SITA

RÍM - Futbalisti AC Miláno zvíťazili v nedeľu v ich úvodnom zápase nového ročníka talianskej Serie A doma nad FC Turín 3:2. Hetrikom sa blysol 29-ročný kolumbijský útočník Carlos Bacca. V mužstve trénera Vincenza Montellu odohral celý zápas aj slovenský reprezentačný stredopoliar Juraj Kucka.

Domáci ale mohli hrubo pykať za zbabraný záver. Najprv inkasovali v nadstavenom čase na 3:2 a potom v šestnástke fauloval Gabriel Paletta, videl červenú kartu a hostia kopali penaltu. Keďže tú Andreovi Belottimu zneškodnil skvelým zákrokom brankár Gianluigi Donnarumma, domáci mohli osláviť všetky tri body.

V súboji nováčika Pescara Calcio s vicemajstrom SSC Neapol sa na trávniku stretli slovenskí reprezentační spoluhráči Norbert Gyömbér a Marek Hamšík. Domáci viedli po prvom polčase 2:0, Neapol po prestávke dvoma gólmi Belgičana Driesa Mertensa vyrovnal. V drese domácich odohral obranca Gyömbér celý zápas a dostal žltú kartu, kapitán SSC Hamšík hral do 71. minúty.

Sampdoria, ktoré nemala pre suspendáciu k dispozícii slovenského obrancu Milana Škriniara, uhrala na pôde Empoli cennú výhru 1:0. Celý zápas v jej drese presedel na lavičke náhradníkov Dávid Ivan.

AC Miláno - FC Turín 3:2 (1:0)
Góly: 38., 50. a 62. Bacca (tretí z 11 m) - 48. Belotti, 90.+1 Baselli, ČK: 90.+4 Paletta (Miláno)
/J. Kucka (Miláno) odohral celý zápas/

Atalanta Bergamo - Lazio Rím 3:4 (0:3)
Góly: 63. a 67. Kessie, 90.+1 Petagna - 15. Immobile, 20. Hoedt, 33. Lombardi, 89. Cataldi

FC Bologna - Crotone Calcio 1:0 (0:0)
Gól: 86. Destro

Chievo Verona - Inter Miláno 2:0 (1:0)
Gól: 49. a 81. Birsa

FC Empoli - Sampdoria Janov 0:1 (0:1)
Gól: 37. Muriel, ČK: 83. Maccarone (Empoli)