Na klamára Lochteho sa to sype: Aha, čo urobil sponzor s jeho peniazmi

Ryan LochteRyan Lochte Zdroj: SITA

NEW YORK - Americká firma Speedo, ktorá je popredným výrobcom plaviek, ukončila sponzorskú spoluprácu s Ryanom Lochtem. Elitný plavec počas v nedeľu skončených OH 2016 v Rio de Janeiro klamal o ozbrojenom prepadnutí a maskoval tak vlastný vandalizmus na benzínovej pumpe.

Lochte si v Riu vybojoval šiestu zlatú medailu spod piatich kruhov v kariére a s 12 cennými kovmi je jedným z najúspešnejších olympionikov USA vôbec. Úspešný výsledok však zatienil obrovským škandálom. Vymyslel si ozbrojené lúpežné prepadnutie, aby spoločne s tromi reprezentačnými kolegami zakryli vlastný vandalizmus. Namiesto obdivu za úspešnú športovú kariéru sa stal terčom trpkej satiry a posmechu.

Netrvalo dlho a začali sa od neho odvracať sponzori. Firma Speedo oznámila, že 50.000 dolárov, ktorými doteraz sponzorovala Lochteho, venuje na detskú charitu v Brazílii. "Speedo USA v pondelok ukončil spolupráciu s Ryanom Lochtem. Sponzorský príspevok vo výške 50.000 dolárov venujeme charite Save The Children a poputuje deťom do Brazílie," uvádza sa vo vyhlásení spoločnosti.

Podľa amerických médií sa dá očakávať, že Lochte pre svoje správanie stratí aj ďalších prominentných sponzorov.
 

Viac o téme: Ryan Lochte Speedo
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články