Košice senzačne otočili zápas v Linzi: Nádej na postup v Lige majstrov stále žije

Rob Hisey z Linzu a Marek Bartánus z KošícRob Hisey z Linzu a Marek Bartánus z Košíc Zdroj: SITA

LINZ - Hokejisti HC Košice zvíťazili v utorkovom súboji M-skupiny Ligy majstrov 2016/2017 na ľade rakúskeho tímu Black Wings Linz 4:3, hoci ešte v 37. min prehrávali 0:3 a po dvoch tretinách 1:3. Skvelý obrat zverencov Rastislava Čadu režíroval autor dvoch gólov Marek Bartánus, ďalšie presné zásahy pridali Jakub Suja a Eduard Šedivý. T

Týmto víťazstvom sa Košičania udržali v postupovej hre do play-off, keď si do tabuľky M-skupiny pripísali prvé 3 body. Účinkovanie v M-skupine Ligy majstrov Košičania zavŕšia v sobotu 3. septembra na ľade favorita a lídra skupiny SC Bern. Z každej skupiny postúpia do šestnásťfinále LM prvé dva tímy.

Skóre duelu otvoril v 13. min Kanaďan Dan DaSilva. Ten istý hráč v druhej tretine zveľadil náskok Linzu, tretí presný zásah pridal v presilovej hre Brian Lebler. V 38. min znížil na rozdiel dvoch gólov Marek Bartánus, aj on zužitkoval presilovku. O ešte dramatickejšiu záplatku sa postaral v 44. min Jakub Suja, ktorý pekne trafil pod hornú žŕdku domácej bránky. O ďalšie tri minút už bolo vyrovnané, keď obranca Eduard Šedivý v presilovej hre od modrej prepálil všetko pred sebou a puk sa ocitol v sieti. To ešte nebolo v podaní východniarov všetko. V 56. min aktívny Bartánus prestrelil Ouzasa a poslal hostí do vedenia - 4:3. Linz v závere skúsil hru bez brankára, ale tesnej prehre napokon nezabránil. Košice vrátili Linzu požičané z domáceho ľadu (prehra 2:3).

Liga majstrov - M-skupina - výsledok:
Black Wings Linz (Rak.) - HC Košice (SR) 3:4 (1:0, 2:1, 0:3)
Góly: 13. DaSilva (Hisey, Palin), 26. DaSilva (Hisey), 32. Lebler (Dorion, Piche) - 38. M. Bartánus (E. Šedivý), 44. Suja (L. Nagy), 47. E. Šedivý (Bicek), 56. Bartánus
Vylúčení: 8:7 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0. rozhodovali: DiPietro (Švaj), Nikolic - Nothegger, Seewald (všetci Rak.)

Zostavy:
Linz: Ouzas - Piche, Palin, R. Lukas, Dorion, Altmann, Kirchschläger, Fechtig, Mayrhauser - Hofer, McLean, Lebler - DaSilva, Hisey, Broda - Oberkofler, Gaffal, Schofield - Spannring, Loik, P. Lukas
Košice: Habal - Deyl, Vašíček, E. Šedivý, I. Jankovič, Šmach, M. Dudáš, Hričina, Matějka - Spilar, Nagy, Suja - M. Bartánus, R. Hruška, Bicek - Hovorka, Boltun, Tibor Varga - J. Milý, T. Klíma, P. Bartoš