Ďurišov gól Plzni k postupu nepomohol: Český šampión sa s Ligou majstrov lúči

Matúš KozáčikMatúš Kozáčik Zdroj: Facebook - FC Viktoria Plzeň

PLZEŇ - Český futbalový šampión Viktoria Plzeň na lavičke so slovenským trénerom Romanom Pivarníkom bude chýbať v skupinovej fáze Ligy majstrov 2016/2017. V utorňajšej odvete play off iba remizoval s Ludogorcom Razgrad 2:2, pričom v prvom meraní síl v Sofii prehral s bulharským tímom 0:2.

Plzni nepomohol ani rýchly gól slovenského reprezentačného útočníka Michala Ďuriša, na ktorý v 17. minúte našiel odpoveď Virgil Misidjan. Po zmene strán domáci vrhli všetky sily do útoku, ale na postup potrebné tri góly nepridali, iba jeden zásluhou pravého obrancu Aleša Matějů. V piatej minúte nadstaveného času vyrovnal na konečných 2:2 Claudiu Keserü. Okrem Ďuriša sa v základnej zostave "viktoriánov" objavili traja jeho krajania - brankár Matúš Kozáčik, stredopoliar Jakub Hromada a útočník Marek Bakoš. Plzeň napriek vypadnutiu v európskom pohári číslo jeden bude pokračovať v skupinovej časti Európskej ligy UEFA.

2. zápas play off LM 2016/2017

Viktoria Plzeň - Ludogorec Razgrad 2:2 (1:1)
Góly: 7. ĎURIŠ, 64. Matějů - 17. Misidjan, 90.+5 Keserü
/Kozáčik, Hromada a Bakoš odohrali celý zápas, Ďuriš (všetci Plzeň) hral do 84. min + gól + ŽK/
- prvý zápas 0:2, Ludogorec Razgrad postúpil do skupinovej fázy

Viac o téme: Viktoria Plzeň Ludogorec Razgrad