VIDEO Hráči si v kabíne zanadávali: Rozhodca má prstvy vo vypadnutí Plzne!

Hráčom Plzne sa nepáčil výkon španielskeho arbitra
Hráčom Plzne sa nepáčil výkon španielskeho arbitra

PLZEŇ - Plzeňského záložníka Jana Kopic po odvete štvrtého predkola Ligy majstrov s Razgradom (2: 2) mrzelo, že španielski rozhodcovia na čele s Albertom Undianom Mallencomm v kľúčových momentoch Viktorii poškodil. Dvadsaťšesťročný futbalista, ktorého tím doma nedohnal úvodnú stratu 0:2, si po zhliadnutí opakovaných záberov aspoň so spoluhráčmi v šatni zanadával.

Mallenco napríklad pred vyrovnaním Razgradu na 1:1 prehliadol ruku Jonathana Cafua, v druhej polovici chybne neuznal gól Marekovi Bakošovi a penaltou neohodnotil ani ďalšiu hru rukou od Josého Luisa Palomina.
 
"Ja som v kabíne videl, že to ruka bola a potom som ešte pozeral, že Marek Bakoš dal regulárny gól. Keď sa takéto situácie v tak dôležitom zápase a s tak kvalitným súperom obrátia proti vám, veľa to bolí a je to veľká škoda," povedal novinárom Kopic.
"Zamrzí to, zanadával sme si, ale čo môžete robiť? Taký je futbal, niekedy sa rozhodca pomýlia vo váš prospech, niekedy v prospech súpera. To neovplyvníme," pridal dvojnásobný český reprezentant.
 
Prehliadnutá ruka ho mrzela aj kvôli tomu, že Plzeň ideálne vstúpila do zápasu. "Dali sme v siedmej minúte gól a súpera to zaskočilo. Myslím, že sa zľakol, ale bohužiaľ z prvej akcie dal ten sporný gól," pripomenul Kopic. "Potom sme vedeli, že musíme dať tri góly a žiadny neinkasovať, čo nie je tak jednoduché. Ale bili sme sa o to. Chceli sme, keď už nie postúpiť, tak vyhrať a ukázať dobrý výkon. To sa nám podarilo, bohužiaľ na konci nám utieklo aj to víťazstvo," pridal bývalý hráč Jihlavy či Jablonca.

Tréner Viktorie Roman Pivarník sa chybami ostrieľaného rozhodcu nechcel príliš zaoberať. "Rozhodcu by som nechcel ani nebudem rozoberať. Ten zápas videli všetci. Ako tréner k tomu nikdy neviete byť objektívny, nechcem sa k tomu vyjadrovať. Detailne som tie zábery nevidel v televízii, čo bolo, čo nebolo. Zvyšok komentovať nechcem," povedal na tlačovej konferencii Pivarník.

Ani David Limberský sa nechcel príliš vyhovárať na to, že Plzeň poškodili rozhodcovia, ktorí pred vyrovnávajúcim gólom Razgradu neodpískal evidentnú súperovu ruku a potom pre údajný ofsajd neuznali gól Marka Bakoša. "Tiež som si myslel, že to bola ruka, ale rozhodca nepískal. Tých sporných verdiktov tam bolo viac... My sme urobili maximum na ihrisku," podotkol.

Tagy: FC Viktoria Plzeň PFK Ludogorec Razgrad

Zdroj:
ČTK
Foto:
fcviktoria.cz; Video: playwire

DISKUSIA