VIDEO Slovan prišiel o elitného útočníka: Odfrkol ako kamienok a skončil so zlomeninou

Radek Smoleňák si pri tvrdom náraze zlomil kľúčnu kosť
Radek Smoleňák si pri tvrdom náraze zlomil kľúčnu kosť

KAZAŇ - Hokejisti HC Slovan Bratislava vstúpili do nového ročníka 2016/2017 Kontinentálnej hokejovej ligy tesnou prehrou 1:2 na ľade ruského Ak Bars Kazaň. Hoci herný prejav ani jedného z mužstiev nevyznel pasívne, gólová sieť sa roztrhla jedine v druhej polovici prostrednej tretiny. Za domácich skórovali Michail Varnakov a Jiří Sekáč, v drese hostí iba znížil Ivan Švarný. Zverenci trénera Miloša Říhu sa najbližšie predstavia vo štvrtok 25. augusta o 17.00 h SELČ v Togliatti.

Slovan okrem nulového bodového zápisu môže pdostatne viac mrzieť strata elitného útočníka z prvej formácie. Čech Radek Smoleňák pri zrážke so súperovým obrancom Stepanom Zakharchukom odfrkol ako kamienok a zlomil si kľúčnu kosť. Od hokeja si musí dať na dlhú dobu pauzu, pretože ho čaká operácia. 

Okamžite po incidente si zraneného spoluhráča Slovanisti zastali a strhla sa hromadná šarvátka. Trojica hráčov dokonca spadla na ľad. Skupinku okamžite museli upokojovať rozhodcovia.

"Radek má po kontakte v strednom pásme zlomenú kľúčnu kosť. Musí sa podrobiť operácii a nepomôže nám dlhší čas," potvrdil neradostnú správu tréner Slovana Miloš Říha.


Tagy: Miloš Říha HC Slovan Bratislava Radek Smoleňák Ak Bars Kazaň Stepan Zakharchuk

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka KHL
Zdroj:
SITA, TASR, sportky.sk
Foto:
youtube

DISKUSIA