Hokejový Slovan vyšla bojovnosť draho: Okrem bodov prišiel o ďalšiu hviezdu

Slovan neuspel na ľade Lady TogliattiSlovan neuspel na ľade Lady Togliatti Zdroj: hcslovan.sk

TOGLIATTI - Hokejisti Slovana Bratislava neuspeli ani vo svojom druhom zápase nového ročníka KHL, keď vo štvrtok prehrali na ľade Lady Togliatti 2:5. V stretnutí si vypracovali viacero sľubných príležitostí, ale skvelého brankára Iľju Ježova prekonali až stavu 0:3, keď sa presadili letné zámorské posily Jeff Taffe a Jonathan Cheechoo. Na zvrat už ale bolo neskoro, naopak domáci ešte výhru poistili dvoma gólmi.

"Belasí" okrem bodov prišli aj o obrancu Tomáša Starostu, ktorého po zákroku Georgija Belousova v tretej tretine odniesli z ľadu na nosidlách. "Belasí" nastúpili v Lada Aréne bez zraneného českého krídelníka Radka Smoleňáka, ktorého v prvom útoku zastúpil Kyle Chipchura. V bránke dostal prvýkrát v sezóne príležitosť ďalší Kanaďan Barry Brust.

Prvú väčšiu šancu zápasu mali hráči Slovana, keď Kubalík zblízka zakončil prečíslenie dvoch proti jednému do brankára Ježova. Ďalšie minúty patrili domácim, ktorí boli v prvej tretine aktívnejší a zo svojho ofenzívneho snaženia vyťažili dva góly. V 10. minúte otvoril skóre Bočarov, keď dorazil do siete vyrazený puk. Príležitosť na vyrovnanie potom nevyužil Valský a tak prišiel trest v podobe druhého zásahu Lady z hokejky Achmetova, ktorý delovkou trafil odkrytú časť bránky hostí. Slovan sa musel v prvom dejstve raz brániť v oslabení, ale "belasí" vylúčenie Plastina prečkali bez inkasovania.

Říhovi zverenci vstúpili do druhej časti s ofenzívnou vervou, ale Ježov si s ich pokusmi poradil a stále si držal čisté konto. Slovanisti si chvíľami vytvorili silný tlak, o súvislejší nápor sa pripravili sami svojimi vylúčeniami. Hráči Lady sa nikam nehnali a trpezlivo čakali na prípadný ďalší gólový úder. Z protiútoku mohol z zvýšiť na trojgólový rozdiel Mokšancev, no Brust sa dokázal presunúť a puk za svoj chrbát nepustil. Kanadský brankár podržal hostí aj v 37. minúte, keď zázračne vychytal Demagina.

Slovan sa nemienil s týmto stavom zmieriť a naďalej hľadal recept na prekabátenie súperovho brankára, Ježov však riešil všetky situácie s istotou. V 44. minúte prišiel nepríjemný moment, keď po zákroku Belousova opúšťal obranca hostí Tomáš Starosta ľadovú plochu za opatery lekárov na nosidlách. Belousov inkasoval trest na 5 minút + DKZ za narazenie na mantinel a slovanisti hrali dlhú presilovku, ani v nej však napriek obrovskému náporu a paľbe striel nedokázali prekonať skvelého Ježova. Naopak, po uplynutí presilovky unikol obrane hostí Krysanov, položil si Brusta a pohodlne zvýšil na 3:0. Slovanisti po tomto momente vrhli všetky sily do útoku a ešte dokázali duel zdramatizovať. Najprv na začiatku 54. minúty odklial čaro Ježova v početnej výhode Taffe a o 28 sekúnd neskôr znížil na rozdiel jedného gólu Cheechoo. O záverečný tlak sa však slovanisti pripravili sami svojimi vylúčeniami. Domáci ich potrestali, keď Bumagin a Johansson sa presadili v presilovkách, v oboch prípadoch po prihrávkach Filatova, a spečatili výsledok na konečných 5:2.

Lada Togliatti - Slovan Bratislava 5:2 (2:0, 0:0, 3:2)
Góly: 10. Bočarov (Sotnieks, Šenfeld), 19. Achmetov (Strelcov, Sinicyn), 51. Krysanov (Filatov), 59. Bumagin (Filatov), 60. Johansson (Filatov) - 54. Taffe (Jeglič, Nedorost), 54. Cheechoo (Plastino). Rozhodovali: Ravodin, Sojin – Gordenko, Tomilo, vylúčení: 2:7 na 2 min, navyše Belousov (Lada) 5 min.+DKZ za narazenie na mantinel, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0.

Lada: Ježov – Sotnieks, Gurkin, Bolšakov, Maleňkich, Korjagin, Sinicyn – Bumagin, Johansson, Filatov – Belousov, Krysanov, Demagin – Šenfeld, Komarov, Bočarov – Zernov, Achmetov, Strelcov – Mokšancev

Slovan: Brust – Kundrátek, Meszároš, Švarný, Plastino, Starosta, Luža, Pokorný - Cheechoo, Taffe, Chipchura – Jeglič, Nedorost, Valský - Lušňák, Viedenský, Skalický - Kubalík, Zigo, Hlinka - Šiška

Miloš Říha, tréner Slovana (zdroj: hcslovan.sk): "Druhý zápas po sebe vonku, druhá prehra. Začiatok sme prespali, urobili sme niekoľko chýb, po ktorých sme inkasovali. Hra sa následne vyrovnala, no dnes sme sa v dvoch tretnách takmer nedostávali do šancí, tie prišli až v tretej tretine. V nej sme hrali nátlakový hokej, stiahli sme výsledok na 3:2, no po hrubej chybe prišiel štvrtý, rozhodujúci zásah Lady."

Viac o téme: HC Slovan Bratislava Tomáš Starosta Lada Togliatti