VIDEO Líder z Podbrezovej zakopol na domácom trávniku, Ružomberok deklasoval Michalovce

Zľava Miroslav Viazanko (Podbrezová), Damián Bariš a Michal Pintér (obaja Zlaté Moravce-Vráble) v súboji o loptuZľava Miroslav Viazanko (Podbrezová), Damián Bariš a Michal Pintér (obaja Zlaté Moravce-Vráble) v súboji o loptu Zdroj: FOTO TASR - Branislav Račko

PODBREZOVÁ - Futbalisti ŽP Šport Podbrezová hrali doma s FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble iba nerozhodne 1:1 v 7. kole najvyššej slovenskej súťaže, ale udržali si líderské postavenie v tabuľke Fortuna ligy 2016/2017.

"Železiari" po bezgólovom prvom polčase prehrávali od 88. min, keď sa presadil striedajúci legionár ViOn-u zo Stredoafrickej republiky Jesus Konnsimbal. Domáci brankár Martin Kuciak inkasoval v lige po 574 minútach. Hráči ŽP Šport sa však nevzdali a v závere sa dočkali vyrovnávajúceho presného zásahu.

Po zákroku na Viazanka ukázal hlavný arbiter Pavlík na "biely bod" a Argentínčan v domácom drese Pablo Podio bez problémov prekonal 42-ročného veterána medzi žrďami Pavla Kováča. Zlatým Moravciam patrí po sobote v neúplnej tabuľke 10. miesto so ziskom 5 bodov.

ŽP Šport Podbrezová - FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 1:1 (0:0)
Góly: 90. Podio (z pok. kopu) - 88. Jesus Konnsimbal, ŽK: 85. P. Vajda, 90.+ Kostelný - 89. Válovčan, 90. Kapor, rozhodovali: Pavlík - Ferenc, Hrmo, 1654 divákov

Podbrezová: M. Kuciak - M. Turňa, Krivák, J. Kostelný, Djordjevič - P. Vajda, Podio - Viazanko, M. Kochan (85. K. Kuzma), Breznaník (72. J. Pančík) - P. Šafranko (59. Opoku Bernadina)

Zlaté Moravce: Pavel Kováč - Obročník, Ranko, Kapor, Pintér - Bariš - Boszorád (81. Karlík), T. Kostadinov, Guilavogui (61. Konnsimbal), Gešnábel (61. Válovčan) - Rejdovian

Peter Gergely, tréner ViOn-u: "My sme tri zápasy nedali gól, preto sme urobili nejaké zmeny v zostave. Jedna bola vynútená, vypadol nám Orávik. V prvom polčase sme hrali zle, bol to náš najhorší výkon v jesennej časti. Mužstvo však stále budujeme, hľadáme optimálne zloženie. Domáci si napriek tomu až také čisté šance nevypracovali. Naša obrana ustála centre do šestnástky. Druhý polčas bol z našej strany oveľa lepší a po prestriedaní sme boli lepším mužstvom. Skúsený tím však musí po góle tri minúty pred koncom dohrať zápas na víťazstvo. Remíza je však spravodlivá vzhľadom na výkony v prvom a druhom polčase, no vzhľadom na priebeh duelu som s výsledkom nespokojný."

Marek Fabuľa, tréner Podbrezovej: "Vedeli sme, že nás čaká ťažký zápas s húževnatým súperom. To sa aj potvrdilo. V prvom polčase sme jasne dominovali, mali sme šance, hlavne Kostelný mohol skórovať ak by to Kováč nechytil na čiare. Prvé dejstvo bolo z našej strany v poriadku. Na druhý polčas sa na nás súper lepšie pripravil. Mali sme s jeho hrou problémy. Remíza je však v poriadku. Nie sme tím, ktorý bude pravidelne vyhrávať 3:0 či 4:0. Hráči išli na maximum, predviedli poctivú robotu, ale súper dokázal využívať každú chybu. Hráčom nič nemôžem vyčítať."

Ružomberok nedal žiadnu šancu Zemplínčanom

Futbalisti Ružomberka potvrdili úlohu favorita a hladko zdolali Michalovce 4:0 v sobotňajšom stretnutí 7. kola najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy. Domáci sa ujali vedenia v 15. min - presadil sa Erik Daniel. Ďalších zásahov sa diváci dočkali až po zmene strán. V 51. min trafil z priameho kopu kapitán Marek Sapara. O šesť minút neskôr zvýšil na rozdiel triedy Martin Nagy.

Zverenci trénera Norberta Hrnčára mali aj ďalšie príležitosti, ale Jakub Mareš napálil loptu iba do spoluhráča Martina Chriena a Dominik Kružliak z uhla netrafil bránku. Ružomberok však napokon pridal aj štvrtý gól: Mareš sa tentoraz z bezprostrednej blízkosti nepomýlil - 4:0. Ružomerok sa s 13 bodmi dostal na tretie miesto v tabuľke, "Zemplínčania" majú na konte o päť bodov menej a figurujú na 9. mieste.

MFK Ružomberok - MFK Zemplín Michalovce 4:0 (1:0)
Góly: 15. E. Daniel, 51. Sapara, 57. Martin Nagy, 81. J. Mareš, ŽK: 38. A. Leško, 63. Vajs (obaja Michalovce), rozhodovali: Prešinský - Hancko, Pozor, 1860 divákov

Ružomberok: Macík - P. Maslo, J. Maslo, D. Kružliak, Kolčák - Chrien (82. Lačný), Martin Nagy - E. Daniel, Sapara (74. Ďubek), Gál-Andrezly - J. Mareš (84. Faško)

Michalovce: P. Macej - Koscelník, Kristi Qose, Sipľak, Podhorin - T. Sedlák - Kunca (77. Kushta), I. Žofčák (62. Turík), A. Leško (61. Vajs), Mensah - Škutka

Norbert Hrnčár, tréner Ružomberka: "V prvom polčase sme v útočnej tretine ihriska ľahko strácali lopty, čím sme dávali hosťom priestor pre ofenzívu. Napokon jeden gól sme dali. Druhý polčas sme to rozbehali, okrem pekných gólov mužstvo malo ešte veľa dobrých šancí. Z víťazstva máme radosť."

Anton Šoltis, tréner Michaloviec: "V týždni sme mali problémy, vypadli nám traja hráči z obrannej formácie, jeden nastúpil so sebazaprením, no nejako sme to poskladali. Prvý polčas to nevyzeralo zle, hoci po individuálnej chybe nám Ružomberok dal gól. Mali sme aj my šance, ale sme ich nedotiahli ku gólu. Zlomový moment bol druhý gól domácich, ktorý nás položil a súper už potom ovládol zápas a mal i ďalšie šance. Škoda, že za stavu 0:3 sme z nejakého protiútoku neskórovali, možno by sme stretnutie ešte zdramatizovali. Domáci však vyhrali zaslúžene a jednoznačne."

Viac o téme: MFK Ružomberok MFK Zemplín Michalovce ŽP Šport Podbrezová FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble