VIDEO Prešov opäť nedokázal skórovať: Myjava zvíťazila najtesnejším rozdielom

Jozef Talian, Ján Dzurík obaja z 1. FC Tatran Prešov a Roman Sabler zo Spartaka Myjava
Jozef Talian, Ján Dzurík obaja z 1. FC Tatran Prešov a Roman Sabler zo Spartaka Myjava

MYJAVA - Jediný gól rozhodol o osude nedeľňajšieho stretnutia 7. kola Fortuna ligy Spartak Myjava - 1. FC Tatran Prešov.

Do streleckej listiny sa zapísal len domáci stredopoliar Tomáš Kóňa, ktorý v 26. min prekonal Taliana v prešovskej bránke. Keďže hostia vo zvyšnom čase nedokázali streliť svoj druhý gól v aktuálnom ligovom ročníku, z Myjavy odišli naprázdno a v tabuľke zostávajú predposlední. Naopak, Spartak preskočil svojho trnavského menovca a už je piaty.


Spartak Myjava - 1. FC Tatran Prešov 1:0 (1:0) 
Gól: 26. T. Kóňa, ŽK: 34. Kukoľ, 45. P. Pavlík, 71. Marček - 60. Streňo, 64. J. Rolinc, 72. P. Jacko, 73. Dupkala, rozhodovali: R. Weiss - P. Bednár, Borsányi 

Myjava: Matúš Hruška - L. Beňo, Ostojič, P. Pavlík, Mehremič - Duga (46. Marček), T. Kóňa - Brigant, P. Sládek (69. Ľ. Kolár), Kukoľ - Sabler (84. Bílovský) 

Prešov: Talian - Bujňák, Dzurík, J. Bartek, Streňo - P. Jacko, D. Keresteš (80. Hector Tubonemi) - L. Kubus (46. P. Katona), Ashiru, D. Leško (66. Dupkala) - J. Rolinc 

Mikuláš Radványi, tréner Myjavy: "Nebol to pre nás ľahký zápas. Hostia pred týždňom vyhrali, prišli sem nabudení a odohrali kvalitný zápas. Som rád, že sme zápas zvládli. Škoda, že sme nepridali ďalší gól. Bol som prekvapený, že keď sme dali gól, tak sme aj naďalej hrali v kŕči. Na tom musíme popracovať, lebo by sme mali hrať uvoľnenejšie. Niektorí hráči neboli vo svojej koži, ale myslím si, že zápas sme v pohode uhrali umnou hrou. Ak by finálna fáza bola lepšia, tak sme mohli pridať aj ďalšie góly v druhom polčase. Vedeli sme, že po krídlach je šanca, ale finálna fáza nebola taká, aká by mala byť. Centre nemali presného adresáta, preto sme dali len jeden gól. Myslím si, že o jeden gól sme dnes boli lepší."

Stanislav Varga, tréner Prešova: "V tomto zápase sme neboli o nič horším tímom ako Myjava. Mali sme dosť šancí. Zápas rozhodli štandardné situácie a jedna naša, ku ktorej nemalo dôjsť. Keď je určený hráč, ktorý má brániť osobne Kóňu a ten hráč je sám a nikto okolo neho, tak tento zápas sme si prehrali jedinou chybou. A možno aj chybou pána Weissa, pretože keď lopta letí 50 metrov, odrazí sa od zeme do ruky súperovho hráča, tak ja si myslím, že by to mala byť penalta. Súper to potom uhral umnou hrou, bol nebezpečný v štandardkách. Ale myslím si, že sme neboli o nič horší."


Tagy: Spartak Myjava 1. FC Tatran Prešov

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA, Video: Huste.tv

DISKUSIA