VIDEO Obrovská bojovníčka na US Open: Na kurte skolabovala a potom vyhrala!

Johanna Kontová skolabovala na kurteJohanna Kontová skolabovala na kurte

NEW YORK - Britská tenistka Johanna Kontová nasadená ako trinásta v stredu počas zápasu s Bulharkou Cvetanou Pironkovovou v 2. kole dvojhry na newyorských grandslamových US Open skolabovala, ale napokon dokázala zvíťaziť za 152 minút 6:2, 5:7, 6:2.

Dvadsaťpäťročná štrnástka renkingu bola mimo na sklonku druhej časti a po ošetrení poslala dvojchybou tento duel do rozhodujúceho setu, pred ním pobudla dlhší čas v šatni a napokon ide ďalej. Zdravotníkom povedala, že vo veľkom teple a vlhku sa jej náhle veľmi rozbúšilo srdce. Semifinalistka januárových rovnako hodnotných melbournských Australian Open Kontová bude v 3. kole hrať so Švajčiarkou Belindou Bencicovou, dvadsaťštvorkou "pavúka

"Bola to veľmi nepríjemná skúsenosť. Moje srdce prudko bilo a strácala som kontrolu nad dýchaním. Začala som sa triasť a to bol aj dôvod, prečo som musela na kolená. Fyzioterapeutke som povedala, že moje telo je v šoku," uviedla Kontová podľa BBC. Inkriminovaný moment nastal, keď Kontová čelila setbalu Pironkovovej za stavu 5:6 v druhom sete. Trvalo niekoľko sekúnd, kým sa pri britskej tenistke kľačiacej na kolenách objavila empajrová rozhodkyňa, ktorá jej neskôr doniesla vrecká s ľadom a nechala ju ležať na uteráku priamo na kurte až do príchodu lekárskeho personálu. To trvalo približne 4 minúty. Lekár hráčke skontroloval tep aj krvný tlak, zmeral jej teplotu. Po chvíli sa Kontová odobrala aj do šatne.

Spočiatku sa zdalo nepravdepodobné, že rodáčka z austrálskeho Sydney Kontová vôbec bude pokračovať v zápase, ale po príchode zo šatne súperku hneď brejkla, svoje podanie si udržala a za stavu 4:2 jej ešte raz vzala podanie. Za 50 minút získala tretí set 6:2. Celkovo bola jasne lepšou hráčkou na kurte. Vo víťazných úderoch bulharskú súperku prestrieľala 38:11, hoci urobila až 46 nevynútených chýb oproti 32 v podaní defenzívnej Pironkovovej.

"Na kurte často tlačíme svoje telo do limitov. Ja som dnes dosiahla jeden z nich. A moje telo takto odpovedalo. Snažila som sa s tým vyrovnať čo najlepšie," dodala Kontová. Jej súperka Pironkovová (71. v rebríčku WTA) s ňou súcitila, ale zároveň pripomenula stratu herného rytmu, keď si súperka vyžiadala ešte jednu prestávku na toaletu. "Tá pauza bola príliš dlhá. Bolo to nešťastné z môjho pohľadu, lebo som sa už nedostala naspäť do zápasu. Kiežby som mohla povedať, že všetky hráčky využívajú tieto povolené prestávky naozaj na použitie toalety," uviedla Pironkovová podľa BBC.

Viac o téme: Cvetana Pironkovová Johanna Kontová