VIDEO Reprezentačná premiéra ako zo zlého sna: Kouč Belgicka si vyslúžil piskot

Roberto MartínezRoberto Martínez Zdroj: SITA

BRUSEL - Neúspešnú premiéru na lavičke belgickej futbalovej reprezentácie má za sebou Roberto Martínez. Jeho noví zverenci vo štvrtok večer v Bruseli nestačili na Španielov a v prípravnom dueli prehrali 0:2. Diváci na Štadióne Kinga Baudouina dali najavo svoju nespokojnosť a mužstvo po záverečnom hvizde vypískali.

Belgičania pod vedením španielskeho kouča, ktorému robí asistenta francúzska legenda Thierry Henry, predviedli mdlý výkon. Počas 90 minút vyslali na bránu jedinú strelu, na držanie lopty prehrali 37%-63%. Triumf hostí režíroval David Silva. Stredopoliar Manchestru City otvoril skóre po polhodine hry, druhý gól pridal v 62. minúte z pokutového kopu. Na rozdiel od Martíneza sa tak vydarila premiéra jeho náprotivkovi Julenovi Lopeteguimu, ktorý pri španielskom tíme nahradil Vicenteho del Bosqueho.

"Tento výsledok prakticky nič neznamená. Bola to len príprava. Od hráčov budem vyžadovať, aby reprezentačný dres nosili s hrdosťou a vášňou," povedal Martínez po štvrtkovej prehre.

Belgičanov už v utorok čaká štart do kvalifikácie MS 2018, ich prvým súperom v H-skupine bude Cyprus.

Viac o téme: Belgicko Roberto Martínez