Chorý Čišovský sa dočkal ďalšieho krásneho gesta: Vec, ktorá presahuje futbal i šport!

Marián Čišovský
Marián Čišovský

PLZEŇ - Ťažká choroba a drahá liečba s neistým výsledkom. Pri chorom bývalom futbalovom reprezentantovi Mariánovi Čišovskom je veľkou oporou manželka, ale v mnohom pomáhajú aj spoluhráči, fanúšikovia i celkom neznámi športovci. Po nedávnej dražbe, do ktorej ponúkli svoje trofeje aj Pavel Nedvěd a Ľubomír Višňovský, chystajú spoluhráči z Viktorie Plzeň ďalšiu. Pod hlavičkou Spolku 28 prebehne v nedeľu a iba online.

"Chceme znovu upozorniť na problematiku tohto ochorenia," povedal pre iSport.cz Pavel Horváth, kamarát slovenského futbalistu a bývalý spoluhráč.


"Príde veľa hráčov, či už futbalistov alebo hokejistov, a iných osobností. Väčšina z nich by mala dať do dražby nejakú vec, ktorá im je blízka. Výťažok z vybraných peňazí sa použije na nejakú charitatívnu vec alebo pre Mariána," dodal.

Čišovský nehrá futbal už dva roky, trpí nevyliečiteľnou chorobou, ktorá sa volá amyotrofická laterálna skleróza. Myseľ je v poriadku, ale telo nevládze. Napriek tomu ho má Viktoria Plzeň stále na súpiske. Je to silné gesto a výraz súdržnosti. "Marián je na súpiske, pretože sa tu futbalovo a ľudsky zapísal nielen u nás hráčov, ale aj fanúšikov, myslím si, že nielen tých plzenských. Spôsob, akým pôsobil na ihrisku, pôsobil aj v civile. Aj z toho dôvodu sa zdvihla veľká vlna solidarity. Ak môžem hovoriť za Mariána, tak aj on je rád, že sa jeho prípadom upozornilo na túto chorobu, ktorá u nás nie je veľmi známa. Máme veľa reakcií, kedy sa na nás obracajú ľudia, ktorí sa stretávajú s rovnakými problémami, a pýtajú sa, či by bolo možné pomôcť aj im. Je to vec jednoznačne presahujúcu futbal i šport," vysvetlil Pavel Horváth.

Uvidia fanúšikovia v nedeľu Mariána Čišovského v Prahe počas dražby naživo? "Mal by tam byť, samozrejme s ohľadom na to, ako sa ten deň bude cítiť, ako dlho tam bude chcieť zostať. Nikto z nás ho nebude nútiť, aby tam vydržal od poludnia do polnoci. Vždy je to o tom, akú má chuť a ako mu vydržia sily."


Tagy: Pavel Horváth Marián Čišovský

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Gambrinus ligy
Zdroj:
športky
Foto:
fcviktoria.cz

DISKUSIA