Handlová vynechala celú sezónu pre opravu haly: Prvý zápas v novom a hneď veľký problém!

Nová palubovka v Handlovej spôsobila hneď na úvod problémy
Nová palubovka v Handlovej spôsobila hneď na úvod problémy

HANDLOVÁ - Basketbalisti MBK Handlová nedohrali svoj prvý súťažný zápas vo vynovenej športovej hale. Piatkový duel proti Armexu Děčín ukončili v 35. minúte pre technické problémy s palubovkou. Duel sa skončil výsledkom 66:80 (24:32, 19:16, 19:23, 4:9).

Handlová sa vracia do SBL po jednoročnej pauze. Vo vlaňajšej sezóne chýbala pre opravu haly, k jej kompletnej rekonštrukcii prišlo po 44 rokoch. Klub bude tento rok oslavovať 75 rokov od svojho vzniku. "Po skončení sezóny 2014/2015 sme s vedením klubu došli k záveru, že po 43 rokoch fungovania tohto športového stánku by bolo vhodné okrem palubovky spraviť aj komplexnú rekonštrukciu interiéru, ktorý bude spĺňať vysoké štandardy ako pre extraligový klub, tak aj pre fanúšikov. Chceme sem prilákať čo najviac ľudí. Tým, že tento rok bude 75-te výročie basketbalu v Handlovej dúfame, že tu tento šport bude aj ďalších 75 rokov," povedal pre ligový web prezident MBK Ivan Kaniansky a dodal: "Chcel by som poďakovať mestu a mojím partnerom v klube za to, že sa nám spoločnými silami podarilo dotiahnuť to do takéhoto stavu. Dúfam, že sa to všetkým bude páčiť a budú nás podporovať v extraligových zápasoch."

Handlovčania sa vrátia medzi elitu na základe tzv. divokej karty. "Určite by sme sa chceli poďakovať extraligovým klubom za to, že nám umožnili túto prestávku. Mnohí ľudia pred rokom neverili, že basketbal v Handlovej bude pokračovať aj po tejto pauze, avšak teraz, keď otvárame zrekonštruovanú športovú halu chceme všetkým ukázať a dokázať, že sme to s naším návratom mysleli vážne," vyjadril sa Kaniansky.


Tagy: MBK Handlová

Zdroj:
TASR
Foto:
facebook MBK Handlová

DISKUSIA