VIDEO Sklamaný Kozák ľutoval vylúčenie Škrtela: Gól v nadstavení veľmi bolí!

Tréner Slovenska Ján Kozák a vľavo asistent Štefan Tarkovič Tréner Slovenska Ján Kozák a vľavo asistent Štefan Tarkovič Zdroj: FOTO TASR - Martin Baumann

TRNAVA - Remízové repete so slávnym Anglickom vykĺzlo v záverečných sekundách. Futbalisti Slovenska na úvod kvalifikácie MS 2018 v nedeľu v Trnave inkasovali z kopačky Adama Lallanu v nadstavenom čase a po tuhom boji prehrali 0:1.

V júni na EURO vo Francúzsku v Saint-Étienne obrovský tlak Angličanov v základnej skupine ustáli a bezgólová remíza ich poslala do vyraďovacej fázy. Na trnavskom ŠAM už uragán favorita slávil úspech, pretože od 57. minúty hrali Slováci bez vylúčeného kapitána Martina Škrtela a na konci to už jednoducho neustáli.

Zverenci trénera Jána Kozáka do boja o svetový šampionát v Rusku vykročili zle, šancu na reparát budú mať najbližšie 8. októbra v Slovinsku. Vypredaný trnavský štadión, na ktorý si našlo cestu 18.111 platiacich divákov, videl víťazný debut trénera "troch levov" Sama Allardycea. Toho "zachránil" projektil Lallanu, ktorý prekĺzol medzi nohy slovenského brankára Matúša Kozáčika.

Rátajúc výsledky 0:0 na ME 2016 a čerstvých trnavských 0:1 proti "Albiónu" plus prehru 0:3 s Nemeckom v osemfinále spomenutého šampionátu, Slováci v treťom dueli po sebe neskórovali. "Treba brať do úvahy súperov, akým sme čelili. Chce to troška pokory, pokoja, ísť od zápasu k zápasu a dopracovať sa ku gólu. Mužstvo má charakter. Viackrát potvrdilo, že sa pre vec vie zapáliť, rozdať sa," pripomenul Ján Kozák.

Ten síce viackrát svoj tím podržal, ale napokon kapituloval. "Škoda gólu v 95. minúte. O to viac to bolí. Ale taký je futbal. Škoda, lebo v priebehu krátkej doby troch mesiacov, sme mohli s takým gigantom ako je Anglicko dvakrát remizovať," povedal na tlačovej konferencii tréner "sokolov" Kozák.

"Bol to veľmi náročný súper aj zápas. Prvý polčas som predpokladal, že sa to takto bude vyvíjať. Perfektne sme pokryli celú šírku ihriska a súpera sme nepustili do žiadnej šance. Nevedeli sme sa potom dostať spod aktivity súpera, nevychádzali sme do kontier. Ale prvý polčas som si takto predstavoval. Pravdupovediac, v druhom polčase sme chceli viac. Vedel som, že priestoru na protiútoky bude viac. A mali sme dobre disponovaných hráčov. Škoda vylúčenia Škrtela, to nám to narušilo a od tej doby to bolo iba o dobýjaní našej brány. Chlapci sa síce hrdinsky aj za pomoci fantastického publika bránili, ale taký je futbal. Som presvedčený, že nebyť presilovky, súper by si šancu nevypracoval. Skôr my," zhodnotil lodivod osemfinalistu ME.

Viac o téme: Ján Kozák Martin Škrtel Slovensko