Kouč Anglicka sa po výhre zdôveril novinárom: Aha, čo mu prinieslo šťastie!

Sam AllardyceSam Allardyce Zdroj: TASR

TRNAVA - Sam Allardyce zažil úspešnú premiéru v pozícii trénera anglickej futbalovej reprezentácie. Hrdý "Albión" triumfoval v nedeľňajšom zápase v Trnave nad Slovenskom 1:0 v rámci kvalifikácie o postup na MS 2018 do Ruska. Rozhodujúci moment stretnutia priniesla piata minúta nadstaveného času: pred slovenskou bránkou sa so šťastím presadil stredopoliar Adam Lallana a "Big Sam" si mohol zhlboka odfúknuť.

"Momentálne cítim veľkú úľavu, zvlášť keď sme hrali taký dlhý úsek proti desiatim Slovákom. Neboli sme dostatočne efektívni pred bránkou súpera. Slováci doslova zaparkovali autobus, povedal by som, že dokonca dvojposchodový. Našťastie, Adam Lallana rozhodol v posledných sekundách zápasu, keď už Anglicko pomaly umieralo. Gól prišiel v najlepšom možnom čase, smerom do budúcnosti je to pre nás veľmi pozitívne," cituje Daily Star pozápasové slová 61-ročného rodáka z Dudley. 

Skúsenému odborníkovi možno pomohla k úspešnému debutu aj zlatá minca, ktorú v deň duelu dostal od jedného z fanúšikov, Allardyce si ju z poverčivosti vložil do peňaženky. "Ráno prišiel do nášho hotela otec s postihnutým synom na vozíku a poprosil ma o spoločnú fotografiu. Keď sme skončili s fotením, povedal mi: ´Dám vám šťastnú mincu´. Naozaj ju mám v peňaženke a keďže sme zvíťazili, odteraz ju budem mať stále pri sebe," doplnil Allardyce. Stal sa deviatym koučom za sebou, ktorý pri anglickom mužstve odštartoval triumfom. 

Niekdajší lodivod Boltonu Wanderers, Newcastlu United či AFC Sunderland doplnil, že kapitán Wayne Rooney ako jediný z hráčov nemal presné inštrukcie, kde sa má na ihrisku pohybovať. Analýza BBC Sport preukázala, že hviezda Manchestru United počas stretnutia obhospodárila takmer celú hraciu plochu, v pokutovom území Slovenska sa však s loptou stretla iba raz. "Wayne mohol hrať všade tam, kde si zaumienil. Hral síce trochu hlbšie, než som si predstavoval, ale celkovo som s jeho výkonom spokojný," dodal Allardyce na adresu Wayna Rooneyho, ktorý má po nedeli na konte 116 štartov v najcennejšom drese. Viac nazbieral iba legendárny brankár Peter Shilton (125). 

Viac o téme: Anglicko Slovensko Sam Allardyce
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články