Smutné správy o Schumacherovi: Už ho neuvidíme, zázraky sa nedejú!

Michael Schumacher
Michael Schumacher

ŽENEVA - Dobré správy vystriedali tie zlé! O zdravotnom stave Michaela Schumachera sa po internete veľa píše. Jedny správy hovoria o jeho zotavení a pokrokoch, no tie druhé o beznádeji a že ťažký boj prehráva. Najnovšie o sedemnásobnom majstrovi sveta prehovoril bývalý šéf Mercedesu Gerd Krämer.

Ešte pred niekoľkými týždňami potešil fanúšikov nemeckého pilota niekdajší šéf Ferrari Luca di Montezemolo. Ten tvrdil, že "Schumi" priaznivo reaguje ne liečbu. Som si istý, že vďaka jeho vôli, ktorá bude rozhodujúca, sa napokon z tejto veľmi, veľmi náročnej situácie dostane,“ hovoril di Montezemolo. 


Najnovšie vyhlásenia od marketingového šéfa Mercedesu Gerda Krämera sú však diametrálne odlišné. "Michael sa už na verejnosti neobjaví, zázraky sa totiž nedejú," povedal smutnú správu pre itechpost.com. "Jeho zdravotný stav sa nelepší. Nemôže chodiť ani komunikovať. Svoje okolie síce vníma, ale prakticky na neho nemôže reagovať. Jeho uzdravenie je prakticky vylúčené. Musel by sa stať zázrak," dodal.

Hovorkyňa Sabine Kehmová spolu s rodinou o stave legendárneho jazdca mlčia. Podľa viacerých fanúšikov to len potvrdzuje fakt, že je na tom naozaj zle. Okrem toho, rodinu trápia aj finančné problémy. Liečba si vyžaduje značné finančné prostriedky, a preto musí manželka Corinna postupne rozpredávať majetok.

Schumacherovi sa zmenil život 29. decembra 2013, keď sa počas lyžovačky vo francúzskom stredisku Méribel vážne zranil. Nepríjemne spadol a dopadol hlavou na kameň. Nasledovalo 159 dní v umelom spánku a následný prevoz na rehabilitačnú kliniku do švajčiarskeho Lausanne. Legendárny pilot Ferrari bol potom presunutý do domácej opatery, v ktorej je až do súčasnosti.

Tagy: Michael Schumacher Gerd Krämer

Zdroj:
športky
Foto:
SITA

DISKUSIA