Slováci si pripísali prvé body do kvalifikácie: V treťom zápase uspeli nad Albánskom

Slovenská mužská basketbalová reprezentácia v kvalifikácii majstrovstiev Európy 2017 Slovenská mužská basketbalová reprezentácia v kvalifikácii majstrovstiev Európy 2017 Zdroj: Facebook - Slovenská basketbalová asociácia

PRIEVIDZA - Slovenská mužská basketbalová reprezentácia vybojovala v treťom zápase F-skupiny kvalifikácie majstrovstiev Európy 2017 premiérový triumf. Slováci si v stredu v Prievidzi poradili s Albánskom 69:60. Najbližším súperom zverencov Ivana Rudeža bude v sobotu 10. septembra o 18.00 h v nitrianskej Mestskej športovej hale Čierna Hora.

Oba tímy hrali od úvodu agresívne, ale tiež s viacerými nepresnosťami. Slováci sa ujali vedenia, zbytočnými stratami však umožnili albánskej dvojici Broadus a Hysenagolli znížiť na 11:14. Do druhej štvrtiny mali zverenci Ivana Rudeža výborný nástup, sériou deviatich bodov sa odpútali od svojho súpera. Na strane Albánska však začal úradovať Broadus, dve minúty pred koncom prvého polčasu ich dokonca dostal do vedenia 29:28. Vedenie hostí trvalo len krátko, Slováci zabrali po oddychovom čase a napokon vyhrávali po 20 minútach 34:31.

Po prestávke Slováci ťažili z dobrej podkošovej hry, prvýkrát sa v polovici tretej štvrtiny dostali do dvojciferného vedenia - 51:40. Albánci postupne odchádzali fyzicky aj strelecky, ale vysoký počet faulov na strane domácich ich stále držal v hre. Slovensko síce vyhrávalo pred poslednou periódou 59:48, Shima však zdramatizoval v úvode štvrtej štvrtiny priebeh duelu. Albáncom sa podarilo dotiahnuť na rozdiel piatich bodov a pred záverečnými minútami bolo všetko otvorené. Zverenci Ivana Rudeža napokon náskok udržali a v treťom zápase kvalifikácie si pripísali výhru.

Kvalifikácia Eurobasket 2017 - F-skupina:
Slovensko – Albánsko 69:60 (34:31)

zostavy
Slovensko: Körner 20, Baťka 17, Bílik 5, Jašš 3, Tot 2 (Miloševič 11, Baldovský 7, Bojanovský 4, Bachan, Baldovský, Belavý, Miloševič, Krajčovič a Bojanovský 0)

Albánsko: Broadus 23, Hysenagolli 17, Shima 12, Shestani a Vogli 0 (Dusha 5, Topalli 3, Taflaj, Lasku, Gjyzeli a Deda 0)

TH: 24/21 - 16/13, fauly: 23 - 23, trojky: 4 - 5, rozhodovali: Sinterniklaas (Hol.), Ambrosov (Ukr.), Radojkovič (Chor.), 400 divákov
      štvrtiny: 14:11, 20:20, 25:17, 10:12

Viac o téme: Slovensko Albánsko