VIDEO Slovan spravil zo zápasu hotovú drámu: Neustály tlak a body na dosah ruky

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: Facebook - HC Slovan Bratislava

NOVOKUZNECK - Slovan Bratislava zostáva v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) 2016/2017 bez bodu na súperových klziskách. V piatok v Novokuznecku podľahol miestnemu Metallurgu 1:2, keď na duel nastúpil iba pár hodín pred zápasom po dlhom lete do tohto juhosibírskeho mesta.

Skóre stretnutia otvoril už v 5. min Semionov, ktorého prvý pokus z pravého krídla ešte hosťujúci brankár Pogge zneškodnil, ale obrana "belasých" trestuhodne nechala tomuto útočníkovi možnosť obkorčuľovať bránku a doraziť puk stojaci v bránkovisku za dezorientovaného gólmana. V 29. min zvýšil náskok domácich Vicharev, ktorý tečoval príklep Kukleva - 2:0. Slovanisti sa potom dostali do sľubných šancí, ale zostali nevyužité. Mohli však aj tretíkrát inkasovať, a to keď Zemčenkov pokus zastavila konštrukcia bránky. V tretej tretine pomohla žŕdka domácemu Karejevovi, keď ju trafil Meszároš. V závere hostia skorigovali zásluhou Nedorosta, ktorý v 57. min pekne tečoval Taffeovu strelu.

Slovan so 6 bodmi v tabuľke za dve víťazstvá zo šiestich duelov je na 11. priečke v Západnej konferencii KHL. V nedeľu 11. septembra sa od 13.00 h SELČ predstaví na ľade Avangardu Omsk.

Kontinentálna hokejová liga - piatok:

Metallurg Novokuzneck - HC Slovan Bratislava 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Góly: 5. K. Semionov, 29. Vicharev (Kuklev, M. Anisin) - 58. V. Nedorost (Taffe)
Vylúčení: 7:7 na 2 min, navyše Ľamkin 10 min osobný trest - A. Meszároš 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Beľajev, P. Komarov - Šalagin, Šišlo, 2395 divákov

Zostavy:
Metallurg: Karejev - Ľamkin, Kuklev, Postnikov, Djakov, Vasiľčenko, Arbuzov, Viksna - Komaristyj, Zemčenko, Lebedev - Vicharev, K. Semionov, M. Anisin - Poliščuk, Razumov, Jazkov - Jemec, Michejev, Blagoj - Musin
Slovan: Pogge - Švarný, Plastino, A. Meszároš, Luža, Bačík, Marek Ďaloga, M. Rosandič, Pokorný - Jeglič, Viedenský, V. Nedorost - Cheechoo, Taffe, Chipchura - T. Kubalík, Zigo, Valský - Lušňák, J. Šiška, Skalický

Miloš Říha (tréner Slovana): "Dovolili sme súperovi v prvej tretine ísť do vedenia, v druhej tretine sme inkasovali druhýkrát a to bolo rozhodujúce. Novokuzneck uveril, že by nás mohol zdolať, hrali veľmi disciplinovane, organizovane. My sme pridali až v závere druhej časti hry, mali sme 50 striel, no chýbal tomu oveľa väčší dôraz. Mrzí nás to všetkých, musíme sa z toho dostať a napraviť to čo najskôr."

Viac o téme: HC Slovan Bratislava Metallurg Novokuzneck
  • Zdroj: športky, SITA