Americký búrlivák poslal svojim hráčom drsný odkaz: Len to skúste a celý zápas si nezahráte!

John Tortorella John Tortorella Zdroj: SITA

COLUMBUS - Kto z hokejistov USA plánoval nestáť pri štátnej hymne a pridať sa k športovcom protestujúcim takýmto spôsobom proti zaobchádzaniu amerických úradov s príslušníkmi menšín, nech si svoj čin radšej dobre premyslí. Tréner Spojených štátov na blížiacom sa Svetovom pohári John Tortorella totiž vopred upozornil všetkých svojich zverencov, že pre takého móresy nemá pochopenie a hráča v prípade odboja nechá celý zápas sedieť na striedačke.

"Viem, že sú to hokejové zápasy... Ja však na ne hľadím ako na reprezentáciu krajiny," citoval Columbus Dispatch nekompromisného kouča, ktorého 26-ročný syn Dominick je členom 75. pluku Rangers, elitnej jednotky ľahkej pechoty americkej armády. "Som plne za slobodu prejavu. Ale keď sú tu muži a ženy ochotní položiť životy za svoju vlajku, svoju hymnu, rozvrátené rodiny, zranenia aj psychické traumy, len aby nám umožnili robiť veci, po ktorých túžime, toto nie je spôsob. Je to pravdepodobne najväčší prejav dešpektu, aký môže prejaviť občan USA. Veď je to náš symbol," citoval Tortorellu Sportsnet. 

John Tortorella poslal svojim Galéria fotiek (2) Zdroj: facebook

Začal s tým rozohrávač tímu amerického futbalu San Francisco 49ers Colin Kaepernick, ktorý si počas hymny kľakol na koleno, pridali sa jeho spoluhráč Eric Reid či Jeremy Lane zo Seattlu Seahawks a neskôr aj reprezentantka USA v klasickom futbale Megan Rapinoeová. Všetci nestáli na znak protestu proti zaobchádzaniu amerických úradov s príslušníkmi menšín. Svetový pohár hokejistov odštartuje v Toronte 17. septembra. 

Viac o téme: USA John Tortorella
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy