VIDEO Karate zákrok na slovanistu ho vyšiel draho: Spartak príde o svojho legionára!

Robert Ndip Tambe a Boris Sekulič
Robert Ndip Tambe a Boris Sekulič

BRATISLAVA - Kamerunský útočník Robert Ndip Tambe síce absolvoval svoju premiéru v reprezentácii vo víťaznom dueli proti Gambii (2:0) v M-skupine kvalifikácie o postup na Africký pohár národov 2017, v drese svojho klubového zamestnávateľa FC Spartak Trnava však bude chýbať až do 1. októbra 2016.

Dvadsaťdvaročného zakončovateľa (nar. 22. februára 1994), ktorý dostal červenú kartu v domácom zápase 7. kola Fortuna ligy proti Slovanu Bratislava (0:0) za kopnutie holandského hráča "belasých" Rubena Ligeona zozadu bez možnosti hrať s loptou v neprerušenej hre, potrestala disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) pozastavením výkonu športu na štyri týždne od 28. augusta 2016. Tambe tak nútene vynechá tri ligové duely (proti Trenčínu, Michalovciam a Senici) i jeden pohárový - 3. kolo Slovnaft Cupu proti TJ Iskra Borčice. Najbližšie by sa mal africký útočník predstaviť v drese trnavských "andelov" po odpykaní trestu v spomenutý prvý októbrový deň v domácom stretnutí 11. kola Fortuna ligy proti FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble. "Rozhodnutie som prijal. Bohužiaľ, urobil som, čo som nemusel. Nezostáva mi nič iné iba sa sústrediť, pripravovať a čakať na najbližší zápas," uviedol na trnavskom klubovom webe Robert Ndip Tambe. 

Okrem toho DK SFZ potrestala klub FC Spartak Trnava pokutou 500 eur za hrubé nešportové správanie divákov (vulgárne pokriky, vhodenie predmetov na hraciu plochu) v zápase 6. kola Fortuna ligy na trávniku Spartaka Myjava. "Disciplinárka" si vyžiadala od FC Spartak Trnava aj podrobné písomné stanovisko k hrubému nešportovému správaniu divákov (vulgárne pokriky, použitie pyrotechniky, prejavy hrubého nešportového správania a vhodenie predmetov na hraciu plochu) v domácom stretnutí 7. kola najvyššej súťaže proti ŠK Slovan Bratislava, zároveň chce vysvetlenie od generálneho manažéra trnavského klubu Pavla Hoftycha ako aj stredopoliara ŠK Slovan Seydoubu Soumaha k incidentu v polčasovej prestávke a po spomenutom zápase v útrobách Štadióna Antona Malatinského. 


Tagy: FC Spartak Trnava Robert Ndip Tambe

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA; Video: youtube - FCSpartak.TV

DISKUSIA