Obrovská radosť pre Slovensko: Medailová zbierka sa rozšírila o ďalší cenný kov!

Jozef Metelka
Jozef Metelka

RIO DE JANEIRO - Slovenský cyklista Jozef Metelka vybojoval pre Slovensko ďalšiu medailu na Hrách XV. paralympiády v brazílskom Riu de Janeiro.

Tridsaťročný rodák z Piešťan na kilometri s pevným štartom na Olympijskom velodróme získal striebornú medailu. V kategórii C4/5 bol nad jeho sily iba favorizovaný Brit Jody Cundy. "Na štarte som stratil pár stotín sekundy a bol som z toho trochu rozhodený, prišiel som potom o ďalšie desatiny. Na zlato by mi to však ešte nestačilo. Moja hlavná disciplína ma čaká až v sobotu," povedal po svojej piatkovej súťaži Metelka, ktorého už v sobotu čakajú stíhacie preteky na 4 km. 


Stolní tenisti zaznamenali v piatok striedavé úspechy. V kategórii TT2 bez problémov postúpil do vyraďovacích bojov Ján Riapoš, ktorý si v základnej C-skupine pripísal aj druhé víťazstvo. Po štvrtkovom hladkom triumfe nad Brazílčanom Guilhermem Marciaom da Costom na neho v piatok nestačil ani Kim Kjung-mook z Kórejskej republiky. "Začiatok turnaja je komplikovaný. Sú to však veľmi dôležité zápasy pre ďalšie pokračovanie. Som rád, že sa mi podarilo postúpiť zo skupiny, čo je prvý predpoklad úspešného celkového výsledku. Prvé miesto v skupine je bonus, pretože žreb mi do skupiny prisúdil súpera z londýnskeho finále," povedal po piatkovom súboji Ján Riapoš a pokračoval: "Kórejčan je najnepríjemnejší hlavne v hernej taktike. Na forhende má 'nalepený' trávový poťah a na bekhende je veľmi rýchly. Mne pomohlo, že som za ostatné dva roky kompletne prestaval svoj herný štýl s cieľom uspieť v Riu a táto taktika mi vychádza."  

Martin Ludrovský si pripísal jednu prehru aj jedno víťazstvo, Rastislav Revúcky sa so singlovou súťažou rozlúčil druhou prehrou v skupine. Peter Mihálik predpoludním prehral s reprezentantom Kórejskej republiky a večer ho čaká zápas proti Poliakovi Zylkovi. Okrem Mihálika v piatok ešte nastúpia na svoje druhé zápasy v skupine aj Miroslav Jambor a Richard Csejtey, obaja v prvých dueloch prehrali.  


Tagy: Jozef Metelka

Zdroj:
SITA
Foto:
mtbiker.sk

DISKUSIA