VIDEO Zámorské derby v znamení rivality: USA v príprave dokázali zdolať javorové listy

Veľké derby prinieslo tvrdý hokejVeľké derby prinieslo tvrdý hokej Zdroj: SITA

COLUMBUS - Hokejoví reprezentanti USA úspešne vstúpili do prípravy pred Svetovým pohárom, keď na domácom ľade v Columbuse zdolali v noci na sobotu v zámorskom derby Kanadu 4:2.

Rivali si v Nationwide Arene nič nedarovali, duel poznačilo množstvo tvrdých bodyčekov, strkaníc a šarvátok. Američanov podržal brankár Jonathan Quick, ktorý počas dvoch tretín zneškodnil 32 súperových striel, inkasoval iba raz z hokejky Patricea Bergerona a vyhlásili ho za prvú hviezdu zápasu. Po 40 minútach prenechal miesto medzi žŕdkami Benovi Bishopovi, ktorého z 10 striel prekonal len obranca Drew Doughty.

Zhodne gólom a asistenciou sa na americkom triumfe podieľali kapitán Joe Pavelski, Patrick Kane a Derek Stepan, ktorý víťazstvo spečatil zásahom do prázdnej bránky pri neúspešnej power play súpera. Brankár Kanady Carey Price nastúpil na svoj prvý zápas od 25. novembra 2015, odchytal celé stretnutie a pripísal si 21 úspešných zákrokov. Zápas nedohral americký center Ryan Kesler, ktorý dostal v závere druhej tretiny za tvrdý zákrok na Shea Webera päť minút za narazenie na mantinel plus trest DKZ.

VIDEO Zámorské derby v Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA

"Keď hrajú USA s Kanadou, dá sa vždy očakávať podobný zápas a je úplne jedno, či je to exhibícia, príprava alebo semifinále či finále veľkého turnaja. Pri tejto rivalite si musíte vždy nájsť svoju pozíciu," povedal pre oficiálny web podujatia Patrick Kane, minulosezónny víťaz produktivity NHL.

Oba tímy na seba narazia aj v noci na nedeľu, tentoraz v Ottawe. Američania a Kanaďania sa stretnú aj na blížiacom sa Svetovom pohári v Toronte, v A-skupine budú ich súpermi Tím Európa a Česko.

USA – Kanada 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)

Góly: 17. Parise (Suter, Stepan), 19. Kane (Pavelski), 36. Pavelski (J. Johnson, Kane), 59. Stepan – 34. Bergeron (Crosby, Marchand), 46. Doughty (Getzlaf, Muzzin), 17.791 divákov.

Viac o téme: USA Kanada