VIDEO Bitka o Manchester korisťou City, Arsenal vyhral penaltou v nadstavení

Kevin De Bruyne a Nolito sa tešia po zásahu do siete UnitedKevin De Bruyne a Nolito sa tešia po zásahu do siete United Zdroj: SITA

MANCHESTER - Sobotňajšie derby 4. kola anglickej futbalovej Premier League sa stalo korisťou Manchestru City, ktorý si na Old Trafforde poradil s United 2:1 a s plným počtom 12 bodov sa udržal na čele tabuľky. Jeho mestský rival utrpel prvú prehru v sezóne.

Duel mal pikantnú príchuť pre trénerských velikánov oboch tímov Joseho Mourinha a Pepa Guardiolu. Medzi oboma vládne už od čias, keď bol Mourinho asistentom Bobbyho Robsona v FC Barcelona a Guardiola hráčom katalánskeho klubu, športové napätie.

Lepšie do zápasu vstúpili hosťujúci Citizens. V 15. minúte Kelechi Iheanacho predĺžil loptu na Kevina De Bruynea, ktorý prestrelil Davida de Geu a otvoril skóre. Obaja hráči si v 36. minúte zopakovali spoluprácu v obrátenom garde, keď sa strela De Bruynea odrazila od žrde priamo na nohu Iheanacha a ten loptu zblízka "upratal" do siete. United však nezložili zbrane a ešte do prestávky sa dotiahli po presnom zásahu Zlatana Ibrahimoviča, ktorý využil zaváhanie brankára Claudia Brava.

"Červeným diablom" po zmene strán nepomohlo ani dvojnásobné striedanie. V 70. minúte síce Ibrahimovič dopravil loptu do siete, ale gól pre ofsajd neplatil. O dve minúty mohli hostia azda definitívne rozhodnúť, v dvojšanci Fernandinha a Nicolasa Otamendiho sa však vyznamenal de Gea. Zakrátko De Bruyne napálil loptu do žrde. Guardiolov tím si v závere ustrážil tesný triumf, hoci po ďalšom zaváhaní Brava a šanci Paula Pogbu mal aj kus šťastia.

"Je to skvelý pocit zdolať mestského rivala. Bol to ťažký zápas, obe mužstvá hrali vo veľkej intenzite a predviedli kvalitné výkony. Bol to boj do samého konca, sme šťastní, že z neho odchádzame ako víťazi," citovali svetové agentúry hrdinu stretnutia De Bruynea.

Kouča United Joseho Mourinha nepotešil výkon jeho zverencov v prvom polčase, v ktorom sa udialo všetko podstatné. "Nehrali sme dobre. Strácali sme ľahké lopty a zaplatili krutú daň za naše chyby. Niektorí hráči ma sklamali."

Londýnsky Arsenal v generálke na utorňajší súboj Ligy majstrov s parížskym St. Germain zvíťazil doma nad Southamptonom 2:1. "Kanonieri" museli otáčať nepriaznivý vývoj, keď prehrávali od 18. minúty po vlastnom góle českého brankára Petra Čecha. Vyrovnať sa im podarilo v 29. minúte zásluhou Laurenta Koscielneho a remízový rezultát odmietol v nadstavenom čase Santi Cazorla, ktorý úspešnou exekúciou jedenástky rozhodol o zisku troch bodov favorita.

Úradujúci majster Leicester City prehral na pôde FC Liverpool hladko 1:4, dva góly zaznamenal Firmino.

FC Liverpool - Leicester City 4:1 (2:1)
Góly: 13. a 89. Firmino, 31. Mane, 56. Lallana - 38. Vardy

Manchester United - Manchester City 1:2 (1:2)
Góly: 42. Ibrahimovič - 15. De Bruyne, 36. Iheanacho

Arsenal Londýn - FC Southampton 2:1 (1:1)
Góly: 29. Koscielny, 90.+4 Cazorla (z 11 m) - 18. Čech (vl.)

AFC Bournemouth - West Bromwich Albion 1:0 (0:0)
Gól: 79. Wilson