Absolútna fantázia: Slovensko sa teší z druhého zlata po najlepšom výkone v histórii!

Veronika Vadovičová získala už druhú zlatú medailuVeronika Vadovičová získala už druhú zlatú medailu Zdroj: facebook - Slovenský paralympijský výbor

RIO DE JANEIRO - Slovenská reprezentantka v športovej streľbe Veronika Vadovičová získala na XV. paralympijských hrách v Riu de Janeiro zlatú medailu vo vzduchovej puške mix v ľahu na 60 rán.

Nástrelom 636,7 dosiahla najlepší výkon a súčasne nový paralympijský rekord už v sobotňajšej popoludňajšej kvalifikácii a následne nedala súperom šancu ani v osemčlennom finále. Vadovičová, ktorá je svetovou rekordérkou v tejto disciplíne, triumfovala po najlepšom finálovom výkone v histórii hier (212,5) pred Nemkou Nataschou Hiltropovou (211,5), bronz sa ušiel Kórejčanovi Jonghovi Leemu (189,7).

Vadovičová sa v Riu predviedla v skvelej forme, keď vybojovala už druhý kov s najcennejším leskom. Predtým získala zlatú medailu vo finále VzPu na 10 m v stoji na 40 rán. Slovenská výprava vďaka nej a dráhovému cyklistovi Jozefovi Metelkovi rozšíri svoju zbierku po treťom súťažnom dni na štyri medaily.

 "Tu v Riu sa mi darí a som tomu veľmi rada. Do kvalifikácie som išla bez tlaku a nervov, vo finále už to bolo ťažšie. Nerada totiž idem do finále z prvého miesta. Vložila som však do výstrelov celú energiu, aj preto som poriadne unavená... Puška bola dobrá, tréner je dobrý, všetko to má krásny zlatý koniec. Ďakujem paralympijskému výboru a Športovému centru polície za podporu. Táto disciplína je veľmi nabitá, na víťazstvo môže pomýšľať možno 15 strelcov. Je to aj o šťastí, ako to vyjde," povedala Vadovičová.

Jej krajan Radoslav Malenovský obsadil v sobotňajšej miešanej súťaži strelcov 4. priečku (168,3). Kvalifikácia bola konečnou stanicou pre Jozefa Širokého, ktorý obsadil 21. priečku (628,8).

Finále - mix - vzduchová puška 60 v ľahu: 1. Veronika Vadovičová (SR) 212,5 bodu, 2. Natascha Hiltropová (Nem.) 211,5, 3. Lee Jang-ho (Kór. rep.) 189,7, 4. Radoslav Malenovský (SR) 168,3 

Viac o téme: Veronika Vadovičová
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: facebook - Slovenský paralympijský výbor
  • Zdroj: TASR, SITA

Súvisiace články