VIDEO V manchesterskom derby to poriadne zaiskrilo: Guardiola v konflikte s Rooneym!

V druhom polčase obaja na konflikt zabudli a podali si rukyV druhom polčase obaja na konflikt zabudli a podali si ruky Zdroj: SITA

MANCHESTER - Futbalisti Manchestru City zvíťazili 2:1 na pôde Manchestru United v zápase 4. kola najvyššej anglickej dlhodobej súťaže Premier League. Okrem výborného futbalu zaujal aj konflikt medzi trénerom hostí a kapitánom červených diablov.

Prebiehala 23. minúta bitky o Manchester a lopta sa dostala do outu. Do rúk ju okamžite vzal tréner "Citizens" Pep Guardiola a zachoval sa naozaj neférovo. Wayne Rooney si ju chcel od neho zobrať a založiť akciu, lenže Guardiola ju takticky nechcel pustiť a poriadne rozvíril atmosféru nielen na ihrisku, ale najmä na tribúnach. Po krátkom incidente si obaja tľapli a v hre sa plynulo pokračovalo ďalej.

Konfrontácia dvoch trénerských osobností vyznela pre Španiela Pepa Guardiolu, zverenci Portugalčana Josého Mourinha na svojom štadióne nebodovali. United boli až do sobotňajšieho záverečného hvizdu v sezóne 2016/2017 nezdolaní, City sú bez prehry naďalej. ManCity je s 12 bodmi lídrom Premier League, "červeným diablom" patrí s 9 bodmi tretia priečka.

"The Citizens" si v 172. manchesterskom derby pripísali jubilejné 50. víťazstvo. Na svojom konte majú aj 51 remíz, 71-krát ťahali za kratší koniec povrazu.

Viac o téme: Manchester United Wayne Rooney Pep Guardiola Manchester City
  • Zdroj: SITA, športky