Veľké čistky v tíme nováčika: V Nových Zámkoch skončila štvorica hráčov

Tréner Nových Zámkov Miroslav Chudý (vpravo)
Tréner Nových Zámkov Miroslav Chudý (vpravo)

NOVÉ ZÁMKY - Ešte pred premiérou klubu v najvyššej slovenskej súťaži skončila v tíme HC Nové Zámky štvorica hokejistov. Do prvého zápasu Novozámčanov v Tipsport Lige už nezasiahli Kanaďania Gaelan Patterson a Wacey Rabbit, český obranca Petr Kousalík a ani slovenský útočník Martin Uhnák. O zmenách v kádri sa vyjadril tréner Miroslav Chudý v rozhovore pre hokejportal.net.

Tipsportligový nováčik z Nových Zámkov sa pred sezónou netajil ambíciou poskladať päťčlennú formáciu zo zámorských hráčov. Ešte v priebehu prípravy bolo vedenie klubu dohodnuté so štvoricou hráčov spoza Atlantiku, ale momentálne je v zostave už iba jediný. Americký útočník Brandon Marino napokon zostal v zámorskej súťaži ECHL a v kádri už nie sú ani Kanaďania Rabbit a Patterson.

"Nie všetko nám vyšlo. Mali sme podpísanú zmluvu s jedným hráčom, ktorý nám to napokon odriekol. Zostali nám traja zámorskí hráči, z ktorých dvaja odišli tesne pred ligou. Som z toho smutný, ale odišli, pretože chceli. Patterson hovoril, že má vážne rodinné problémy s otcom a Rabbit vraj išiel za niečím lepším. Trošku nám to nabúralo naše plány," uviedol Miroslav Chudý pre hokejportal.net.

Zo zámorských legionárov je tak v súčasnom kádri nováčika súťaže už iba Jake Cardwell, ktorý nastúpil aj v prvom zápase vo Zvolene. V kádri trénera Chudého však už nepokračujú ani český obranca Kousalík a slovenský útočník Uhnák. Podľa kormidelníka Novozámčanov klub už pracuje na angažovaní nových posíl.


Tagy: Miroslav Chudý HC Mikron Nové Zámky

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
TASR
Foto:
FOTO TASR - Branislav Račko

DISKUSIA