VIDEO Leverkusen otočil duel po raketovom hetriku, Dortmund si pripísal nečakanú prehru

Joel Pohjanpalo oslavuje gólJoel Pohjanpalo oslavuje gól Zdroj: SITA

LEVERKUSEN - Bayer Leverkusen triumfoval nad Hamburgom 3:1, keď na gól hosťujúceho Bobbyho Wooda z 58. minúty odpovedal čistým hetrikom v priebehu 15 minút striedajúci Joel Pohjanpalo. Dva presné zásahy dosiahol v nadstavenom čase.

Hertha Berlín v základnej zostave so slovenským obrancom Petrom Pekaríkom vyhrala v 2. kole nemeckej futbalovej Bundesligy na ihrisku Ingolstadtu 2:0. O góly hostí sa postarali Vedad Ibiševič a Julian Schieber. Hertha má po dvoch dueloch na konte plný počet bodov.

Nováčik súťaže Freiburg zvíťazil vďaka dvom presným zásahom Maximiliana Philippa a jedným Nilsa Petersena nad Borussiou Mönchengladbach 3:1. Borussia Dortmund vyšla naprázdno na pôde nováčika RB Lipsko. O triumfe domácich 1:0 rozhodol v 89. minúte Guinejčan Naby Keita. Lipsko má po dvoch kolách na konte štyri body.