FOTO Séria domácich vystúpení zakončená prehrou: Slováci dostali krutý výprask

Nenad Miloševič zo Slovenska (vpravo) a Derek Needham z Čiernej Hory (vľavo)Nenad Miloševič zo Slovenska (vpravo) a Derek Needham z Čiernej Hory (vľavo) Zdroj: SITA

NITRA - Sobotňajšou vysokou prehrou s Čiernohorcami 62:99, ktorí v Nitre nastrieľali 14 trojok, sa skončila séria troch domácich vystúpení basketbalových reprezentantov Slovenska v kvalifikácii ME 2017.

 V tabuľke F-skupiny majú zverenci Ivana Rudeža bilanciu 1-3 a čakajú na nich už len stretnutia v Gruzínsku (14. 9.) a Albánsku (17. 9.). Na budúcoročný šampionát, ktorý sa uskutoční vo Fínsku, v Izraeli, Rumunsku a Turecku, postúpia víťazi siedmich kvalifikačných skupín a štyri najlepšie mužstvá z druhých miest. Slovensko v histórii samostatnej republiky ešte nikdy neštartovalo na ME.

Kvalifikácia ME 2017 basketbalistov - F-skupina - sobota: 

Slovensko - Čierna Hora 62:99 (14:22, 17:25, 14:35, 17:17) 
Zostava a body SR: Baťka a Körner po 13, Jašš 5, Baldovský 4, O. Tot 2 (Miloševič 15, B. Bojanovský 10, Krajčovič, Bílik, Bachan a Belavý po 0) 
Najviac bodov Čiernej Hory: Vučevič 17 (3 trojky), Needham 13 (3 trojky) 
TH: 9/5 - 19/13, fauly: 18 - 15, trojky: 3 - 14 

Ivan Rudež, tréner SR: "Kvalita oboch tímov sa nedá porovnávať. Stačili im len dve série po tri minúty, aby rozhodli zápas vo svoj prospech. Nestrieľali sme dobre, čo bolo výsledkom zlého načasovania prihrávok. Opäť sme sa trápili proti agresívnej obrane. V prvom polčase som však videl určité pozitívne veci, ale naša mäkká obrana rozhodla." 

Michal Baťka, pivot SR: "Podľa mňa stretnutie rozhodla druhá polovica tretej štvrtiny, kde nám výrazne utiekli. Celú štvrtinu vyhrala Čierna Hora o 20 bodov, celý ten náskok sa natiahol cez 30-bodovú hranicu. Potom sa to už iba na konci zápasu dohrávalo. Ukázali sme však srdce, keď sme na začiatku druhého polčasu stiahli na 10 bodov a vyzeralo to celkovo dobre."

Viac o téme: Slovensko - Čierna Hora
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články