VIDEO Škriniar smutným hrdinom Sampdorie, AC Miláno bez Kucku prehralo s Udinese

Ignazio Abate z AC Miláno v súboji o loptuIgnazio Abate z AC Miláno v súboji o loptu Zdroj: SITA

BOLOGNA - Futbalisti Bologne zvíťazili v úvodnom nedeľňajšom stretnutí 3. kola talianskej Serie A nad Cagliari 2:1. O triumfe tímu trénera Roberta Donadoniho nad nováčikom súťaže rozhodli Simone Verdi a Federico Di Francesco. Hostia zo Sardínie dohrávali bez vylúčeného Marca Storariho.

Nováčik z Pescary v základnej jedenástke so slovenským reprezentantom Norbertom Gyömbérom prehral s Interom Miláno 1:2, o triumfe "nerazzurri" rozhodol Mauro Icardi. Gyömbér odohral na poste stopéra celý zápas a dostal žltú kartu.

V dueli medzi AS Rím a Sampdoriou Janov na Stadio Olimipco sa za stavu 1:2 spustila prietrž mračien. Druhý polčas sa začal s vyše hodinovým oneskorením a domácim sa podarilo otočiť na 3:2. Smutným hrdinom sa stal slovenský obranca Milan Škriniar, ktorý sa v drese Sampdorie dostal na ihrisko v 81. minúte a v nadstavenom čase vyrobil jedenástku. Francesco Totti penaltu bezpečne premenil.

AC Miláno v zostave bez zraneného slovenského stredopoliara Juraja Kucku prehralo s Udinese 0:1, o triumfe Friulčanov rozhodol v 88. minúte striedajúci Stipe Perica. Neúspešný debut v drese FC Turín absolvoval anglický reprezentačný brankár Joe Hart, ktorý prišiel na hosťovanie z Manchestru City. Turínčania prehrali na ihrisku Atalanty Bergamo 1:2.

Zápas medzi FC Janov a Fiorentinou v 28. minúte prerušili pre krupobitie a dohrajú ho v náhradnom termíne.

Delfino Pescara - Inter Miláno 1:2 (0:0)
Góly: 63. Bahebeck  - 78. a 90+1. Icardi
/Gyömbér odohral v drese domácich celý zápas a dostal ŽK/

FC Bologna - Cagliari 2:1 (1:0)
Góly: 23. Verdi, 74. Di Francesco - 83. Alves, ČK: 54. Storari (Cagliari), 19.000 divákov

AC Miláno - Udinese Calcio 0:1 (0:0)
Gól: 88. Perica, 37.000 divákov

Atalanta Bergamo - FC Turín 2:1 (0:0)
Góly: 56. Masiello, 82. Kessie - 54. Falque, 16.000 divákov

Chievo Verona - Lazio Rím 1:1 (0:0)
Góly: 52. Gamberini - 55. de Vrij, 13.000 divákov

AS Rím - Sampdoria Janov 3:2 (1:2)
Góľy: 8. Salah, 61. Džeko, 90+3. Totti  - 18. Muriel, 41. Qugliarella, 33.000 divákov