VIDEO Neuveriteľní rozhodcovia v Česku: Jeden do nemocnice, zvyšní takto kiksovali

Rozhodca Tomáš Pešek dostal pukom do tváreRozhodca Tomáš Pešek dostal pukom do tváre Zdroj: isport.blesk.cz

PRAHA - Zápas ako zo zlého sna. Aj rozhodca je len človek, no svoje zamestnanie by mal zvládať ako profesionál, čo sa v tomto zápase nie vždy darilo. Sporné verdikty a kuriózne situácie poriadne nasrdili viacerých hráčov, ktorí si však museli zahryznúť do jazyka.

V druhej tretine bol zápas v réžii dvoch hlavných arbitrov a jedného čiarového, lebo Tomáš Pešek na konci prvej tretiny inkasoval ranu pukom do tváre a s vyrazenými zubami, roztrhnutou perou a podozrením na otras mozgu musel okamžite do nemocnice. Na posledných dvadsať minút stihol doraziť na štadión privolaný záskok Ondrej Malý.

Rovnako ako v KHL, ani v Česku nesmú výkon arbitrov komentovať hráči ani tréneri, upozornil portál iSport.cz. Nebyť tohto pravidla, možno by sme si v Plzni vypočuli zaujímavé veci, napísal portál.

Domáci útočník Nicholas Johnson cítil veľkú krivdu v siedmej minúte poslednej tretiny a nechal sa rozhodcami dosť zbytočne vyprovokovať. Za stavu 0:1 sa rozbiehal do útoku, ale na vlastnej modrej v plnej rýchlosti zakopol o rozhodcu a padol. Arbiter odpískal zakázané uvoľnenie, po ňom frustrovaný Johnson fauloval a Třinec v presilovke strelil víťazný gól.

"Bol to zbytočný faul. Nicholas bol rozhodený, že ho zrazil rozhodca, tak tam krosčekoval. Toto si ale nemôže dovoliť, už sme mu to vyčítali," hneval sa na svojho útočníka tréner Plzne Michal Straka. Výkon arbitra nekomentoval.

V tretej tretine na ľade vznikol málokedy vídaný chaos. Hlavný arbiter zdvihol pravicu na znamenie vylúčenia, gólman Matej Machovský odišiel na striedačku a Plzeň v signalizovanej výhode priniesla puk do pásma. Tam sa třinecký hráč dotkol puku, hra bola prerušená, za sekanie ale poslal arbiter na trestnú lavicu domáceho Dominika Kubalíka.

"Videl som, že má rozhodca zdvihnutú ruku, naši chlapci boli na puku. Tak som odišiel na striedačku. Som zvedavý, čo by robili, keby z toho padol gól," čudoval sa pre iSport.cz brankár Plzne.

Viac o téme: HC Škoda Plzeň HC Oceláři Třinec Tomáš Pešek Michal Straka
  • Zdroj: športky