Toto svet basketbalu ešte nezažil: Kapitán dohnal vlastného spoluhráča k slzám!

Mirza TeletovičMirza Teletovič Zdroj: tubpodcast.org

TUZLA - Akoby nestačilo už len to, že basketbalisti Bosny a Hercegoviny prehrali v Tuzle s Rusmi 67:78 v kvalifikačnom stretnutí C-skupiny o postup na ME 2017 a skomplikovali si cestu na budúcoročný kontinentálny šampionát. Záver zápasu poznačila slovná prestrelka spustená ich kapitánom Mirzom Teletovičom, ktorý krstil svojho iba 17-ročného spoluhráča Džanana Musu tak, že mladého krídelníka dohnal k slzám.

Ostatní spoluhráči držali 30-ročného lídra v dostatočnej vzdialenosti od šokovaného Musu, ktorý našiel útechu v objatí člena realizačného tímu. Tvár si neskôr schovával v rukáve krycieho trička vedľa stojaceho hráča či v uteráku.

"Je mi ľúto, že som reagoval takýmto spôsobom. Ospravedlňujem sa za to a nevyhýbam sa zodpovednosti," skonštatoval Teletovič, muž s 244 stretnutiami v NBA na konte. "Občas v tíme nastane takéto napätie. Celý život reprezentujem Bosnu, už trinásť rokov. Nikdy som sa takto nesprával, ani som nikoho neprovokoval. Vždy som vystupoval v najlepšom svetle," citoval server eurohoops.net krídelníka, ktorý v lete podpísal kontrakt s Milwaukee. 

Džanan Musa Galéria fotiek (2) Zdroj: nap.ba

Mladík zhruba minútu pred koncom za stavu 67:75 inkasoval technickú chybu. Potom ho protihráč "škrtol" o pravé rameno a niekoľko sekúnd ležal na palubovke. Vyzeralo to, že kontakt poriadne prikrášlil. "Nechcem povedať, kto je na vine a či je vôbec niekto vinný. Tridsaťosem minút sme hrali svoju hru, potom sme prehrali. V závere duelu sme mali sedem- či osemkrát v držaní loptu a mohli sme ešte niečo spraviť s výsledkom. Toto je mužský basketbal na seniorskej úrovni. V takých chvíľach sa musíte pokúsiť upokojiť všetky svoje vášne a skúsiť vyhrať. Džananovi som povedal, že všetko je okej a prinútil som ho, aby sa upokojil, že ešte je čas spraviť niečo s výsledkom. On je najmladší v kádri, začal mi nadávať a urážať ma. Je takmer nemožné na to nereagovať. Ale mrzí ma, že som vystupoval takto. Takáto vec sa už u mňa nikdy nezopakuje, nikdy," zastrája sa Teletovič, ktorý v predmetnom zápase nastrieľal 23 bodov vrátane piatich trojok a ani na sekundu nezliezol z palubovky.

O päťbodovom Musovi tvrdí: "Páči sa mi. Ak Boh dá, bude najlepším basketbalistom, aký kedy vyšiel z Bosny. Chápem ho. Zo strany médií je na neho vyvíjaný obrovský tlak a je náročné vyrovnať sa s prehrou." Tréner Damir Mulaomerovič označil za jednoznačného vinníka incidentu svojho kapitána. "Je neakceptovateľné, čo sa udialo. Jeho správanie sa voči Musovi bolo neospravedlniteľné." 

Viac o téme: Rusko Bosna a Hercegovina Mirza Teletovič Damir Mulaomerovič Džanan Musa
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: tubpodcast.org
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články