Ani úmorné teplo ju o striebro nepripravilo: Slovenská bojovníčka má dnes šancu na ďalší kov!

Veronika Vadovičová po dvoch zlatých vybojovala v Riu aj striebro!
Veronika Vadovičová po dvoch zlatých vybojovala v Riu aj striebro!

RIO DE JANEIRO - Slovenská reprezentantka v streľbe Veronika Vadovičová pokračuje v medailovej žatve na XV. paralympijských hrách v brazílskom Riu de Janeiro. Po dvoch zlatých z úvodných súťaží pridala v utorok striebro v ľubovoľnej malokalibrovke 3x20 na 50 metrov, nad jej sily bola iba obhajkyňa prvenstva v tejto disciplíne z Londýna 2012, Číňanka Čang Cchuej-pching.

"Dnes bolo veľmi teplo, a preto som sa snažila dostrieľať kvalifikáciu čo najskôr. Keď už som vedela, že finále je isté, tak som sa ponáhľala schladiť sa a oddýchnuť si. Vo finále bolo náročné v krátkom čase trafiť sa do správnych polôh. K tomu sa pridal stres, pretože som cítila zodpovednosť či povinnosť, aby som sa udržala v závere na medailových pozíciách. Každým dňom mi ubúdajú sily," povedala 33-ročná rodáčka z Trnavy. 

Utorok bol pre Veroniku Vadovičovú veľmi náročný. Reálna teplota v Riu sa totiž počas dňa vyšplhala riadne nad 30 stupňov Celzia, pocitová bola ešte omnoho vyššia: "Vo finálovej hale som na 50 metrov strieľala prvýkrát, nemali sme totiž možnosť vyskúšať si ju. Sú tu časové limity a nie je priestor na taktizovanie. Najnáročnejšia na dnešku však bola úmorná horúčava. Síce som sa doma pripravovala aj na teplo, no na toto sa vôbec nič nechytá." 

Keďže Veronika Vadovičová získala v Riu už tretí kov, natíska sa otázka, či na ne má v batožine dostatok miesta. Ku každému totiž stále dostáva aj maskota s vlasmi vo farbách medaily. "Bojím sa, že sa mi priestor v kufri míňa. Pomaly začínam triediť veci, ktoré tu v Brazílii nechám," povedala s úsmevom slovenská športovkyňa. V stredu ju na strelnici v Deodore čaká posledné paralympijské vystúpenie v Riu v ľubovoľnej malokalibrovke 60. "Utorok mi zobral dosť energie. V stredu strieľam s mužmi, ktorí budú vo výhode, pretože mali voľný deň. Oddýchnem si však a uvidím, ako to dopadne. Už len raz sa poriadne nevyspím a potom bude dobre," poznamenala. 

Zisk utorkového striebra potvrdil výnimočnú sezónu Veroniky Vadovičovej, ktorá v roku 2016 iba raz neskončila na stupňoch: "Je to tak, bolo to v Nemecku na pretekoch Svetového pohára, kde som bola štvrtá v disciplíne, ktorá ma čaká v stredu," dodala. 


Tagy: Veronika Vadovičová

Zdroj:
SITA
Foto:
facebook.com/SlovenskyParalympijskyVybor

DISKUSIA