VIDEO Hrdina Špirko dvakrát prekonal Janusa, vo finálovej repríze Liberec padol so Spartou

Hrdina Rastislav Špirko dvakrát prekonal Janusa v bránke súperaHrdina Rastislav Špirko dvakrát prekonal Janusa v bránke súpera Zdroj: hcocelari.cz/Marian Ježowicz

PRAHA - V utorkovom zápase 3. kola najvyššej českej hokejovej ligy si Třinec poradil s Litvínovom 2:1. O oba góly domácich sa postaral slovenský útočník Rastislav Špirko, ktorý najprv v 49. minúte z otočky vyrovnal na 1:1 a sedem minút pred koncom využil presilovku.

V repríze finále minulého ročníka zvíťazila Sparta Praha na ľade majstrov z Liberca 3:2.

Chomutov zdolal Plzeň 6:4 a v aktuálnom ročníku nestratil zatiaľ ani bod.

Třinec - Litvínov 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)
Góly: 49. ŠPIRKO, 53. ŠPIRKO – 47. Reichel

Liberec - Sparta Praha 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)
Góly: 5. Bulíř (RADIVOJEVIČ), 48. JÁNOŠÍK (RADIVOJEVIČ) – 7. ČAJKOVSKÝ (CINGEL, RUŽIČKA), 22. Kumstát, 39. Klimek

Zlín - Vítkovice 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)
Góly: 2. Okál, 12. P. Holík (KOTVAN)

Chomutov - Plzeň 6:4 (1:2, 4:1, 1:1)
Góly: 10. Huml, 21. Rutta, 21. Tomica (SKOKAN), 23. Vondrka, 40. Huml, 59. Kämpf – 4. Svoboda, 10. Svoboda, 35. Lev, 43. Sklenička (HRNKA)

Hradec Králové - Karlove Vary 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)
Góly: 5. Šimánek, 16. DEJ (KUKUMBERG), 27. Jarůšek, 31. KUKUMBERG (DEJ)

Olomouc - Pardubice 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Góly: 32. SKLADANÝ, 37. Eberle – 6. Nahodil

Kometa Brno – Mladá Boleslav 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)
Góly: 20. Kvapil, 23. Němec, 30. Erat, 46. Erat, 50. Zaťovič (HAŠČÁK) – 5. Vampola

Viac o téme: Rastislav Špirko HC Oceláři Třinec HC Verva Litvínov