Fantastický úspech pre Slovensko: Famózni cyklisti v Riu získali ďalšie dva cenné kovy!

Jozef MetelkaJozef Metelka Zdroj: facebook.com/jozefmetelka

RIO DE JANEIRO - Slovenskí zástupcovia v cestnej cyklistike získali na XV. paralympijských hrách v Riu de Janeiro dva cenné kovy. V časovke skupiny C4 triumfoval Jozef Metelka, ktorého na pódiu doplní tretí Patrik Kuril.

Na 30 km dlhej trati Metelka jasne dominoval pred svojimi konkurentmi, po prvom medzičase mal takmer minútový náskok. Rodák z Piešťan, dlhodobo žijúci vo Veľkej Británii, sa napokon ako jediný v cieli dostal pod hranicu 38 minút. Metelka získal pod piatimi kruhmi už tretiu medailu, predchádzajúce dve vybojoval na velodróme. Zlatý bol v stíhacích pretekoch na 4 km, na 1 km s pevným štartom ukoristil striebro.

"Pocity ešte nedokážem opísať, uvedomím si to asi až neskôr. Som totiž veľmi unavený, dal som do toho všetko. Trať mi vyhovovala, veď to bola rovina. Tvrdo sme pracovali a vyšlo to, je to super,“ povedal v cieli víťazný Metelka.

Patrik Kuril sa o zisku bronzu dozvedel až v mixzóne od novinárov. "Som veľmi šťastný, zrejme to bola moja najrýchlejšia časovka v kariére a asi tento tieň už nikdy neprekročím. Som totálne prekvapený, že je to medaila, trať totiž vyhovovala iným typom jazdcov,“ poznamenal Kuril.

Skupina C4 - časovka: 1. Jozef METELKA (SR) 37:52,84 min, 2. Kyle Bridgwood (Aus.) +0:30, 3. Patrik KURIL (SR) +1:14, 4. Diego Duenaz Gomez (Kol.) +1:50, 5. Jeffrey Scott Martin (USA) +1:51, 6. Carol-Eduard Novak (Rum.) +2:09

Viac o téme: Jozef Metelka Patrik Kuril
  • Zdroj: TASR, SITA