VIDEO Obavy sa naplnili: Rekordné sliezske derby prerušilo vtrhnutie chuligánov na ihrisko!

Stretnutie bolo prerušené potom, čo fanúšikovia vtrhli na hraciu plochu
Stretnutie bolo prerušené potom, čo fanúšikovia vtrhli na hraciu plochu

OSTRAVA - Stretnutie Futbalovej národnej ligy medzi Ostravou a Opavou bolo v 17. minúte prerušené potom, čo fanúšikovia vtrhli na hraciu plochu. Museli zasahovať policajní ťažkoodenci, ktorí zahnali fanatikov späť na tribúnu a zhruba po siedmich minútach sa začalo znovu hrať.

Sliezske derby patrí k najrizikovejším zápasom na českej scéne, čo sa opäť potvrdilo. Priaznivci oboch klubov sa snažili vzájomne napádať ešte pred začatím vypredaného duelu a na Mestský štadión v Ostrave boli privedení za asistencie polície. Pri zásahu bol jeden z policajtov zranený. Uviedla to povedala policajná hovorkyňa Gabriela Holčáková.

"Cestou na štadión sa obidve skupiny snažili k sebe dostať. Nejaké masívne vzájomné napadnutie bolo eliminované prítomnosťou špeciálnej poriadkovej jednotky. Došlo ale k napadnutiu policajta, ktorý je zranený a bol prevezený na ošetrenie. Charakteristiku zranenia zatiaľ nepoznáme," uviedla Holčáková.

Dodala, že polícia zadržala štyri osoby. "Na osobnej slobode sme obmedzili štyri osoby podozrivé z porušovania. Bude sa jednať o priestupky aj trestné činy," povedala hovorkyňa.

Derby bolo vypredané, na štadióne bolo zhruba 12 590 divákov, podľa polície medzi nimi boli aj futbaloví priaznivci z Poľska a v zápase tým padol nový rekord v návštevnosti druhej ligy. Stretnutie skončilo hladkým triumfom domáceho Baníku, keď na gól Hlinku z úplného záveru prvého polčasu nadviazali dva zásahy domácich z 83. a 85. minúty, keď skórovali Mondek a Hučko. 


Tagy: FC Baník Ostrava Slezský FC Opava

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Gambrinus ligy
Zdroj:
ČTK
Foto:
facebook.com/Hooliganscz

DISKUSIA