VIDEO Český mladík šokoval Európu: Za Liberec strelil najrýchlejší gól v histórii

Jan Sýkora strelil najrýchlejší gól Európskej ligy
Jan Sýkora strelil najrýchlejší gól Európskej ligy

BAKU - Hneď úvodný zápas štvrtkového programu skupinovej fázy futbalovej Európskej ligy medzi FK Karabach a Slovanom Liberec (2:2) priniesol významný míľnik kontinentálneho pohára číslo dva. Ofenzívny stredopoliar českého klubu Jan Sýkora skóroval už v 11. sekunde stretnutia, pričom strelil najrýchlejší gól v histórii EL.

Doterajší rekord z marca 2015 patril Španielovi Vitolovi z FC Sevilla, ktorý sa proti Villarrealu presadil po vyše 13 sekundách hry. "Taký začiatok ´nakopne´ každé mužstvo. Keď skórujete približne v 10. sekunde, má to priaznivý vplyv na psychiku. Náš tím mal odrazu väčšie sebavedomie," vyhlásil pre oficiálnu stránku libereckého klubu slovenský brankár Martin Dúbravka.


Slovan bol blízko víťazného vstupu do skupinovej fázy EL, no azerbajdžanský protivník vyrovnal na konečných 2:2 v štvrtej minúte nadstaveného času. "Väčšinu zápasu sme dodržiavali presne to, čo sme si pred jeho začiatkom povedali. Až do posledných sekúnd sa pre nás duel vyvíjal skvele. Potom však prišiel smoliarsky gól. Čo už? Aj taký býva futbal," doplnil 27-ročný Žiličan. Dúbravka napriek strate dvoch bodov nevešia hlavu. "Možno si význam tejto remízy uvedomíme neskôr," skonštatoval slovenský reprezentant.


 

Tagy: FC Slovan Liberec Ján Sýkora

Zdroj:
SITA
Foto:
UEFA; Video: Dailymotion

DISKUSIA