VIDEO Desivé okamihy v Európskej lige: Na trávniku ležal dlhé minúty v bezvedomí!

Hráči na trávniku sa počas bezvedomia Stijna Wuytensa modlili za jeho zdravieHráči na trávniku sa počas bezvedomia Stijna Wuytensa modlili za jeho zdravie

ALKMAAR - Futbalisti Alkmaaru a s nimi celý štadión si vo štvrtkovom zápase Európskej ligy s Dundalkom prežili minúty hrôzy. Namiesto toho, aby sa v 60. minúte hráči holandského tímu radovali z gólu na 1:0, strachovali sa o zdravotný stav autora gólu Stijna Wuytenseho.

Dvadsaťšesťročný belgický stredopoliar sa tesne po tom, čo hlavou poslal loptu do siete, tvrdo zrazil s vybiehajúcom brankárom írskeho tímu Garym Rogersom a zostal bezvládne ležať na trávniku. Pri strete stratil vedomie a k sebe prišiel až po niekoľkominútovom ošetrení pred zrakmi vydesených spoluhráčov. Ihrisko opustil na nosidlách a s ťažkým otrasom mozgu bol prevezený do nemocnice, podľa posledných informácií je ale v poriadku.

"Bolo to desivé. Keď som videl, ako hekticky všetci reagujú, mal som naozaj strach," povedal Ben Rienstra, ktorý Wuytenseho na ihrisku nahradil. Niektorí spoluhráči sa počas vynútenej pauzy modlili, ďalší neskrývali plač. "Tá panika na celom štadióne bola hmatateľná," povedal domáci tréner John van den Brom.

Scéna z trávnika sa zrejme podpísala na koncentrácii domáceho tímu vo zvyšku zápasu, pretože hoci hral od 71. minúty v početnej prevahe po vylúčení Stephena O'Donnella, vedenie neudržal. Minútu pred koncom sa o deľbu bodov postaral Ciarán Kilduff. Ani hráčov írskeho celku ale nenechala situácia zo 60. minúty chladnými. "Všetci z FC Dundalk posielame priania skorého uzdravenia Stijnovi Wuytensovi. Pri svojom góle preukázal neuveriteľnú odvahu," odkázal klub na sociálnej sieti.

Viac o téme: AZ Alkmaar Stijn Wuytens Ben Rienstra John van den Bromm FC Dundalk