VIDEO Majtán premiérovým gólom sezóny naštartoval Příbram: Považanec poslal Duklu do vedenia

Tomáš Majtán strelil prvý gól 1. FK Příbram v tejto sezóneTomáš Majtán strelil prvý gól 1. FK Příbram v tejto sezóne Zdroj: facebook.com/fkpribram

PRAHA - V malom pražskom derby, ktoré sa hralo v rámci 7. kola najvyššej českej futbalovej ligy, zvíťazila Dukla nad Bohemiansom 4:1. Domáci využili v druhom polčase oslabenie hostí a otočili nepriaznivý stav. Do vedenia ich dostal v 66. minúte slovenský stredopoliar Jakub Považanec. Odchovanec Dukly Banská Bystrica strelou k ľavej žrdi prekonal krajana v bránke hostí Viktora Budinského.

Z prvých bodov a presných zásahov sa teší Příbram, ktorá zdolala Teplice 3:2. O premiérový gól domácich v sezóne sa postaral slovenský útočník Tomáš Majtán.

Dukla Praha - Bohemians 1905 4:1 (1:1)
Góly: 23. Dostál (vl.), 66. POVAŽANEC, 80. Kušnír, 90. Nestor – 13. Mašek, ČK: 44. Havel (Bohemians)
/Považanec do 87. min + gól, Štetina celé stretnutie - Budinský ochytal celé stretnutie/

Zbrojovka Brno - Hradec Králové 1:1 (0:0)
Góly: 80. Škoda - 88. Plašil

Mladá Boleslav - Slovácko 3:0 (1:0)
Góly: 15. a 49. Chramosta, 62. Mebrahtu