VIDEO Majstrovský Trenčín sa z krízy nevymanil ani v Myjave: Musíme premieňať šance!

Frederik Bilovský zo Spartaka Myjava a Gabriel Ruben Shalu z AS Trenčín
Frederik Bilovský zo Spartaka Myjava a Gabriel Ruben Shalu z AS Trenčín

MYJAVA - Za deväť kôl nazbieral majstrovský AS Trenčín v slovenskej najvyššej futbalovej súťaže len tri víťazstvá a bilanciu si nevylepšil ani v sobotu v Myjave. Favorit prehral 0:1, keď o všetkom rozhodol v nadstavenom čase prvého polčasu domáci útočník Ľuboš Kolár.

V šestnástke hostí zasekol kapitána AS Petra Kleščíka a nádherne trafil horný roh bránky Igora Šemrinca. Hráči Myjavy po štyroch ligových nezdaroch s Trenčínom tentoraz už ťahali za dlhší koniec. Sériu zápasov bez prehry natiahli na päť a tých víťazných na štyri. Zatiaľ čo Trenčín má na konte už päť prehier a v tabuľke je deviaty, Myjava dosiahla piate víťazstvo a v tabuľke Fortuna ligy je štvrtá len zásluhou horšieho skóre za rovnako 17-bodovým Ružomberkom. Kým Trenčania v deviatich kolách až 17-krát inkasovali, "kopaničiari" dostali od súperov iba 7 gólov a sami dali 9.

"Herná dominancia v prvom polčase bola na našej strane, ale pokiaľ chceme aj výsledkovo uspieť, musíme premieňať šance. Druhý polčas už bolo pre nás ťažké presadiť sa v zhustenom priestore. Chceli sme s tým ešte niečo spraviť, ale nepodarilo sa to. Sme smutní z výsledku," uviedol tréner AS Trenčín Martin Ševela na tlačovej konferencii po zápase. "Máme pred sebou veľa roboty. Za víťazstvom musíme ísť s väčšou túžbou ako v dnešnom stretnutí," dodal Ševela. Tréner Myjavy Mikulúš Radványi po zápase skonštatoval: "Vedeli sme, že Trenčín má dobrý prechod do útoku a hráčov, ktorí sú silní na lopte. Prvých dvadsať minút sme im dali viac priestoru, vypracovali si šance, ktoré, chvalabohu pre nás, nepremenili. My sme trpezlivo čakali na našu chvíľu. Prišla v 45. min a Kolár famózne zakončil." 

Radványi si uvedomuje, že s Trenčanmi sa jeho zverenci nemohli pustiť do otvorenej partie. Defenzívny taktický zámer najmä po strelenom góle do bodky naplnili. "Mali sme aj kus šťastia. V takýchto zápasoch to mužstvo potrebuje. Hráči hrali obetavo, ťažkých 90 minút odpracovali a za to ich musím pochváliť," dodal myjavský kouč.


Tagy: Spartak Myjava AS Trenčín

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA