VIDEO+FOTO Ďalšia tvrdá facka pre mladíkov: Košice poltuctom deklasovali dvadsiatku

Ladislav Nagy a Patrik Oško v súboji o pukLadislav Nagy a Patrik Oško v súboji o puk Zdroj: SITA

KOŠICE - Hokejisti HC Košice zvíťazili vo vloženom zápase 5. kola Tipsport ligy nad HK Orange 20 jednoznačne 6:0.

Ofenzívny tlak domácich v úvode zápasu vyústil do rýchleho gólu. Na začiatku 3. minúty Varga dorazil Šedivého strelu a domáci viedli. Tento gól ich upokojil, ale z útočnej hry nepoľavili. Mladíci mali problém udržať puk dlhšie na hokejkách a ich útočné snahy končili už v zárodku. V 8. minúte si s brankárom Durným poradil Nagy, ale odkrytú bránku prestrelil. Zverenci Ernesta Bokroša mohli vyrovnať počas presilovky v 12. minúte, ale početnú prevahu nedokázali zužitkovať. Košičania hrali sebavedomo, vytvorili si viacero streleckých príležitostí a v 16. minúte zvýšili svoj náskok, keď Durný nedosiahol na tvrdú strelu Šedivého - 2:0.

V 23. minúte Durný efektným zákrokom lapačkou zmaril dobre mierenú strelu Spilara. Aj druhá tretina bola v znamení nátlakového hokeja v podaní Košičanov. Hralo sa najmä pred bránkou Durného, ktorý musel byť neustále v strehu. Mladíkom sa darilo držať dvojgólové manko do 33. minúty. Obranca Dudáš vysunul na modrej čiare nepokrytého Hrušku, ktorý svoj brejk premenil na tretí gól. Český útočník o štyri minúty posunul puk pred odkrytú bránku Bartošovi a ten upravil už na 4:0.

Juraj Milý z HC Galéria fotiek (6) Zdroj: SITA

V úvode tretej časti mal veľkú šancu tímu HK Orange Marek Sloboda, tiesnený v brejku však neprekvapil Habala. V 43. minúte dorazil Milý strelu Hričinu. O päť minút hrali hostia ďalšiu presilovku, ale ani v nej nedokázali Habala prekvapiť. Naopak, vo vlastnom oslabení v 48. minúte inkasovali šiesty gól. Brankár Durný vyrazil Nagyovu strelu priamo pred Suju a ten zblízka nemal problém. Košičania hrali s chuťou a mladíkov vôbec nešetrili. Aj v ďalšom priebehu tretej tretiny sa domáci snažili zvýšiť svoj náskok. V ofenzívnej aktivite ich pribrzdili dve oslabenia. V druhom z nich, v 56. minúte, sa v dobrej pozícii ocitol Váňa, Habal však zmaril aj jeho strelu.

HC Košice - HK Orange 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)
Góly: 3. Varga (Šedivý), 16. Šedivý (Michalčin, Spilar), 33. Hruška (Dudáš), 37. Bartoš (Hruška, Šedivý), 43. Milý (Hričina, Vašíček), 48. Suja (Nagy, Deyl). Rozhodovali: Lauff, Kalina - Bogdaň, Korba, vylúčení: 6:4 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2315 divákov

HC Košice: Habal - Deyl, Dudáš, Šmach, Vašíček, Michalčin, Šedivý - Spilar, Suja, Nagy - Bicek, Boltun, Bartánus - Hričina, Milý, Varga - Klíma, Hruška, Bartoš - Šoltés

HK Orange 20: Durný - D. Trška, M. Grman, Bdžoch, O. Košecký, M. Jendroľ, Hain, Danko, Mišuta - Pataky, Pätoprstý, M. sloboda - Vybíral, M. Murín, Váňa - Struška, Oško, Hecl - Koziot, J. Koyš, P. Horváth

Marcel Šimurda, asistent trénera HC Košice: "Na dnešné stretnutie sme sa zodpovedne pripravili. Ku všetkým činnostiam sme pristúpili zodpovedne. Prvá tretina mala tempo, dali sme v nej dva góly a v druhej sme svoj náskok ešte navýšili. Dôležité je, že sme získali body v ďalšom zápase."

Ernest Bokroš, tréner HK Orange 20: "V prvom rade chcem povedať, že my sme veľmi vďační za to, že môžeme odohrať zápasy proti takýmto mužstvám. Pre nás je hrať proti Košiciam hrať ako proti Kanade alebo USA. Na to sa my musíme pripraviť. Naši chlapci doteraz nehrávali seniorský hokej a ten prechod je pre nich veľká výzva. Bolo to vidieť aj v dnešnom zápase. Naši hráči hrali ešte ten juniorský hokej a súper nás jednoznačne prestrieľal. Mali sme šesť presiloviek a ani jednu sme nedokázali využiť. Vidím však aj pozitíva. Dnes už bola lepšia organizácia hry v defenzíve."

Viac o téme: HC Košice HK Orange 20