Jednotka draftu NHL má ohrozenú celú kariéru: Pre zranenie stopka na Svetovom pohári

Zdroj: SITA

TORONTO - Výber hokejistov z Kanady a USA do 23 rokov si musí v boji o postup do semifinále Svetového pohára v Toronte poradiť bez jedného z kľúčových hráčov Aarona Ekblada. Obranca Floridy Panthers utrpel otras mozgu po náraze od Lea Komarova vo víťaznom stretnutí s Fínskom (4:1) a turnaj sa pre neho skončil.

Ide stále iba o 20-ročného mladíka, ktorý patrí medzi najžiarivejšie hokejové hviezdy. Bohužiaľ, zdravie mu vôbecnepraje. V krátkej dobe je to už tretí otras mozgu. Od lekárov by teda mohol dostať odporúčanie, aby s aktívnym hokejom prestal s ohľadom na vlastné zdravie.

Zverenci Todda McLellana majú po dvoch zápasoch na konte dva body rovnako ako Rusi, ktorým podľahli 3:4. V stredajšom súboji s lídrom tabuľky Švédskom budú siahať na postup.

"Aaron bol dôležitou súčasťou našej defenzívy a patril k lídrom kabíny. Želáme mu, aby sa čo najskôr zotavil," odkázal jednotke draftu 2014 generálny manažér výberu Peter Chiarelli. Ekblad bol asistentom kapitána v mužstve severoamerických nádejí, v zápase s Fínskom strávil na ľade najviac času (23:53 min). "Je to skvelý hráč. Na ľade pôsobí ako veterán s desiatimi sezónami na konte, nie ako 20-ročný zelenáč. Bude nám veľmi chýbať," povzdychol si brankár McLellanovho tímu Matt Murray.

Ekbladova absencia bola cítiť už v súboji s Ruskom, v ktorom tím doplatil na neskúsenosť, inkasoval štyri góly v rozpätí 6:14 min druhej tretiny. V zadných radoch bude väčšia zodpovednosť na pleciach Morgana Riellyho, Coltona Parayka či Shayna Gostisbehereho, rovnako ako proti Rusom by mal nastúpiť Jacob Trouba.

"Celý tím musí byť pripravený odohrať viac minút. Všetci do jedného by mali zabrať v obrane, bude to výzva. Učíme sa za pochodu," konštatoval Toronťan Rielly.

Viac o téme: Aaron Ekblad Matt Murray Výber Severnej Ameriky Florida Pnathers Peter Chiarelli
  • Zdroj: SITA, športky