Do USA si chce kopnúť každý: Veľké reči bez skutkov sú všetkým na smiech

Jonathan Quick inkasuje gól Jonathan Quick inkasuje gól Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Najskôr sa smiali Výberu Európy a potom aj Čechom, no teraz sa pozornosť upriamila na sebavedomú Ameriku. USA sa netajilo majstrovskými ambíciami, turnaj chcelo ovládnuť. Chystal sa veľký súboj o prvenstvo s Kanadou, no od pravdy to bolo poriadne ďaleko. Obrovské sebavedomie čakal rovnako veľký pád, ktorý okorenili tisícky neprajníkov.

Ešte pred začiatkom Svetového pohára sa netajil dôverou vo výber USA legendárny Mike Modano, bývalý špičkový hráč Dallasu Stars. Fanúšikom oznámil, že by trofej pre víťaza mali rovno dať do rúk jeho krajanom z Ameriky.

Legendárny Mike Modano a Galéria fotiek (3) Zdroj: facebook

Teraz je už ale isté, že si USA v semifinále nezahrá. Nepostúpi totiž zo základnej skupiny. Zastavili ich dve prehry a skóre 2:7. Pozvánku do reprezentácie nedostal elitný hráč Pittsburghu Penguins Phil Kessel, ktorý neváhal využiť svoju šancu na sladkú odplatu. "Dneska si len tak sedím doma so psom. Mám ale pocit, že by som mal robiť niečo dôležité, no nevie mi napadnúť, čo by to mohlo byť," napísal na sociálnu sieť Kessel.

 

 

Kreatívni boli aj fanúšikovia, ktorí sa taktiež vo veľkom pustili do kritizovania, ku ktorému ich ale vyzval aj tréner John Tortorella. Ten sa netají tým, že je z výsledkov sklamaný. Množstvo divákov teraz sranduje, že priaznivci USA prezlečú dresy a budú fandiť mladíkom do 23 rokov vo Výbere Severnej Ameriky.

Ľudia na internete si Galéria fotiek (3) Zdroj: facebook

Viac o téme: USA Phil Kessel Mike Modano
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: športky

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy