Sedemnástka s ďalším cenným víťazstvom: Sme o krok bližšie k majstrovstvám Európy

Slovenská sedemnástkaSlovenská sedemnástka Zdroj: Facebook - Slovenský futbalový zväz

BELFAST - Slovenskí futbaloví reprezentanti do 17 rokov zvíťazili nad domácimi rovesníkmi 4:3 (1:1) v stredajšom druhom zápase na turnaji v Severnom Írsku (19. - 24. septembra) v rámci 9. skupiny prvej fázy kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy tejto vekovej kategórie, ktoré sa uskutočnia v máji 2017 v Chorvátsku.

Zverenci trénera Ladislava Hudeca už majú istotu prieniku do druhej fázy (tzv. Elite Round), kam sa kvalifikujú prvé dve mužstvá z každej z trinástich kvalifikačných skupín prvej fázy eliminácie a k nim sa pridá aj päť najlepších tímov z tretích miest podľa výsledkov s postupujúcimi. Slovenským hrdinom bol v stredu v Belfaste Martin Murcko, ktorý dosiahol hetrik. V nadstavenom čase duelu (hrá sa 2x40 min, pozn.) zavŕšil víťazný obrat z 2:3 na 4:3. Mladí Slováci si na tomto turnaji ešte zmerajú sily so "sedemnástkou" Španielska v sobotu 24. 9. o 16.00 h SELČ v Dungannone.

Kvalifikačný turnaj (I. fáza) v Severnom Írsku o postup na futbalové ME 2017 hráčov do 17 rokov do Chorvátska - stredajší výsledok: 
9. skupina: 
Slovensko "17" - Severné Írsko "17" 4:3 (1:1) 
Góly: 65., 77. a 80.+ Murcko, 11. Filipiak - 22. a 71. McGinley (prvý z pok. kopu), 67. Chambers, rozhodoval: Laforge (Belg.) 
Zostava SR "17": Fojtíček - Strachan, M. Petro (58. Pišoja), Filipiak, Dávidík - Krkoška, Kadák (73. Čerňanský) - Murcko, Potoma, Saxa (49. Svetlošák) - Gerebenits 

Viac o téme: Slovensko Severné Írsko
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Facebook - Slovenský futbalový zväz
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články