Fantastická otočka slovenskej tenistky: Čepelová si poradila s obhajkyňou titulu!

Jana ČepelováJana Čepelová Zdroj: TASR

SOUL - Slovenská tenistka Jana Čepelová zvíťazila nad Rumunkou Irinou-Cameliou Begovou nasadenou ako prvou za 126 minút 6:3, 4:6, 6:3 vo štvrtkovom stretnutí osemfinálového 2. kola dvojhry na turnaji WTA International Korea Open Tennis Championships v kórejskom Soule (dotácia 250 000 USD, tvrdý povrch DecoTurf II). V rozhodujúcom sete pritom zaostávala 1:3.

"Na zápas som nastupovala s vierou, že môžem Begovú poraziť, hoci ona to tu minulý rok celé vyhrala. Už som s ňou raz hrala a vedela som, čo na ňu platí. Aj za stavu 1:3 v treťom sete som stále verila, že to môžem otočiť. Zostala som pozitívna, pridala som na agresivite a zvládla som obrat," referovala Jana Čepelová pre agentúru SITA.

V piatkovom semifinále bude Čepelová čeliť ďalšej rumunskej výzve: päťka podujatia Monica Niculescová sa dostala medzi najlepších osem cez inú Slovenku Karolínu Schmiedlovú (6:2, 6:2). Čepelová už má istotu prémie 5900 USD brutto a 60 bodov do hodnotenia.

V prvom dejstve proti 26-ročnej obhajkyni titulu Begovej, 23. v singlovom renkingu, síce Čepelová dvakrát prišla o náskok brejku, ale ešte raz sa presadila na príjme v siedmej hre, v ôsmej odolala jednej hrozbe a potom premenila na returne druhý setbal od skóre 40:15. V druhej časti nádejne preklopila z 0:2 na 3:2, mala aj 4:3 a na príjme v ôsmej hre sa dostala k piatim zhodám, ale nie ďalej. Následne v podobne dramatickom deviatom geme vyrovnala z 0:40 na zhodu, súperka však napokon zužitkovala piaty brejkbal na 5:4 a na servise si vynútila rozhodujúci set cez 30:40. V tretej kapitola klesla 23-ročná Košičanka z 1:0 na 1:3, vzápätí však predviedla dokonalý obrat. Zdolaná si príliš neprospela ôsmimi dvojchybami. Begová premenila len 5 z 13 brejkbalov, Čepelová 7 z 10.

Zverenkyňa Martina Zathureckého Čepelová nadviazala proti Begovej na triumf 6:2, 6:2 z augusta 2013 na tvrdom povrchu v americkom Cincinnati. Semifinalistka minulotýždňového "hardového" podujatia tiež so štatútom International v japonskom Tokiu Čepelová má s 28-ročnou Niculescovou (55.) skóre 0:2 bez zisku čo i len setu. Predvlani s ňou prehrala na antuke v Madride 0:6, 1:6 a minulý rok na wimbledonskej tráve dvakrát 3:6.

"Pred zajtrajškom proti Niculescovej bude najdôležitejšie čo najlepšie zregenerovať po ťažkom dnešnom zápase. Pokúsim sa zahrať čo najrozumnejšie, lebo táto hráčka pre svoj štýl nepatrí medzi moje obľúbené súperky," priznala Čepelová.

Niekdajšia členka Top 50 Čepelová teraz oficiálne figuruje na 102. pozícii vo svetovom rebríčku. V okamihu štvrtkového triumfu sa v online nezáväznej verzii posunula na 97. miesto.